На Будинку профспілок незаконно звели два поверхи - розслідування

На Будинку профспілок на Майдані Незалежності в Києві були незаконно добудовані два поверхи загальною площею біля 800 квадратних метрів.

Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми", спільного проекту Першого національного та "Радіо Свобода".

Згідно з розслідуванням, для зведення поверхів дозволи повинні були дати КМДА і Міністерство культури, оскільки будівля є частиною архітектурного ансамблю центра Києва, а також ЮНЕСКО, оскільки територія належить до буферної зони Софії Київської.

Проте, як виявила Державна архітектурно-будівельна інспекція на прохання прокуратури, жоден з цих органів дозволів не давав.

Журналісти з'ясували, що добудовані поверхи знаходяться над частиною будинку, який належить Київській міській раді профспілок (решта будівлі є власністю Федерації профспілок України).

Контракт на добудову ще 1 липня 2014 року погодив голова цього органу Валентин Мельник, обравши виконавцем компанію "Буд Жил-Пром". Ця компанія, за даними журналістів, належить бізнесменові Івану Балабану – людині з сумнівною репутацію, яка неодноразово фігурувала у різних кримінальних справах.

"Схеми" також виявили, що за місцем реєстрації цієї компанії вже давно немає. Її секретар відмовилася будь-що розповідати, а сам Балабан не відповів на прохання журналістів про коментар. У зв'язку з відсутністю дозволів, декларацію про реконструкцію будівлі було скасовано владою ще у жовтні 2014 року, що зробили будь-які будівельні роботи незаконними, однак це не зупинило забудовників.

Наразі київська мерія подала до суду з вимогою знести зайві поверхи.

У той же час заступник директора департаменту містобудування та архітектури КМДА Андрій Вавриш допустив, що, в обмін на знесення поверхів, київська влада може дозволити профспілкам звести якісь споруди у дворі.

На думку журналістів "Схем", таким чином забудовник може добитися дозволу на по суті рейдерське захоплення землі на Хрещатику в обмін на ліквідацію власної незаконної добудови.

За підрахунком журналістів, здача в оренду приміщень такої площі на Хрещатику може приносити від 30 тисяч доларів на місяць.

Рекомендуємо прочитати

14 судових справ про дискримінацію. Кращі цитати

Рівність завжди вважалась основною правовою категорією....

Це може бути цікавим

Ученые выяснили, почему фламинго стоят на одной ноге

Согласно данным исследования, проведенного специалистами из Технологического института Джорджии и Университета Эмори в Атланте, одноногая поза не заставляет птиц затрачивать никакой мускульной энергии, и в такой позиции они могут засыпать....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть