У Харкові відбулися зіткнення між учасниками першотравневого мітингу і проукраїнської акції.

Сьогодні в Харкові, незважаючи на заборону адміністративного суду, з нагоди 1 травня пройшов мітинг. Близько 20 осіб, переважно похилого віку, зібралися біля стели, встановленої на місці першої «маївки» в Харкові, навпаки Благовіщенського собору. Вони розгорнули плакат з написом «Мир, труд, май».

До учасників мітингу підійшов судовий виконавець і повідомив, що вчора, 30 квітня, Харківський окружний адміністративний суд заборонив організації Трудова Харківщина проводити на цьому місці мітинг. Частина мітингувальників заявили, що вони не мають ніякого відношення до цієї організації і відмовилися залишати площадку біля стели, передає УНІАН.

Після цього до мітингувальників підійшли близько 30 молодих людей з державними прапорами, частина з них була в камуфляжній формі. Молоді люди почали співати Державний Гімн України поряд з учасниками першотравневого мітингу. Після цього одна з пенсіонерок спробувала вихопити прапор України. На вигуки проукраїнськи налаштованих молодих людей «Слава Україні!» деякі учасники першотравневого мітингу відповідали «Слава Росії!». Через це між учасниками акцій сталося кілька сутичок. Молодий чоловік у камуфляжній формі вирвав з рук мітингувальника і розірвав плакати з написом «Мир, труд, май», поклавши його в урну.

Працівники міліції, які перебували на місці проведення першотравневого мітингу, відтіснили його учасників до автобуса, однак пенсіонери відмовилися заходити до нього, більша частина з них просто розійшлася.

Представник організації Громадська варта Харкова, який очолював проукраїнську акцію, яка почалася одночасно з першотравневого мітингу, Валентин Бистриченко заявив, що під час першотравневих свят в Харкові, щоб не розхитувати ситуацію, необхідно відмовитися від проведення несанкціонованих масових заходів.

Він підкреслив, що проукраїнськи налаштована громада Харкова співпрацює з правоохоронними органами, її активісти будуть з’являтися в місцях, де постараються організувати антиукраїнські заходи, щоб перешкодити їх проведенню.загрузка...

Читайте також

Коментарі