МЗС України: Росія порушила Будапештський меморандум

Міністр закордонних справ України Павло Климкин заявив, що Росія порушила дані нею гарантії безпеки, а також перетворила морський курорт Крим у сучасну військову базу, готову до розгортання ядерної зброї. Він закликав міжнародне співтовариство допомогти Україні вистояти перед обличчям російської агресії. З цими заявами Климкин виступив в штаб-квартирі ООН Нью-Йорку на Конференції з перегляду Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ).

Міністр нагадав, що в 1994 році Україна добровільно відмовилася від ядерної зброї, а до 2012 року позбулась усіх запасів високозбагаченого урану. Такі кроки України, за словами Павла Климкина могли стати прикладом для наслідування і послужити зміцненню режиму ДНЯЗ. "Однак все це було зведено нанівець російською агресією проти України", - заявив глава МЗС України. Він попередив, що сьогодні світ перебуває "на межі ядерного розповсюдження".

Павло Климкин нагадав делегатам про Будапештський меморандум про гарантії безпеки для України, які були дані країні в момент приєднання до ДНЯЗ як неядерної держави.

"Будапештський меморандум був грубо порушений країною, яка зобов'язалася утримуватися від загрози або застосування сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності України", - сказав міністр закордонних справ.

Він підкреслив, що окупація частини території України і де-факто військова агресія Росії проти України наводять багатьох на міжнародній арені на думку, що міжнародно-правових документів недостатньо для забезпечення територіальної цілісності та непорушності державних кордонів. Павло Климкин зазначив, що сьогодні і в Україні звучать часом політичні заклики до відновлення виробництва ядерної зброї, як єдиного засобу захиститися від будь-якої зовнішньої агресії.

Глава МЗС запевнив учасників конференції, що такого варіанту в порядку денному уряду немає і що навіть у нинішній ситуації Україна як і раніше прихильна до положень ДНЯЗ.

Високо оцінивши зусилля держав, які підтвердили свої гарантії територіальної цілісності і суверенітету України в межах міжнародно-визнаних кордонів, дипломат додав, що для виживання його країни необхідно зробити більше з боку міжнародного співтовариства. Глава МЗС закликав всіх відповідальних представників міжнародного співтовариства допомогти Україні вистояти перед обличчям російської агресії і посилити свій тиск на Москву з тим, щоб вона припинила цю агресію.

"Якщо Україна не встоїть під тиском агресора, то це автоматично означатиме, що ДНЯЗ не працює, що гарантії ядерних держав, які вони дають державам, які не володіють ядерною зброєю, не стоять ні гроша", - заявив глава МЗС України.

Він сказав, що менш ніж за один рік Росія перетворила Крим, колишній процвітаючий курорт, в сучасну військову базу, готову до розгортання ядерної зброї. Міністр попередив, що розгортання ядерних сил Російської Федерації на території Криму буде серйозним викликом режиму нерозповсюдження.

"Здійснення цих агресивних планів буде прямо порушувати без'ядерний статус України", - заявив український дипломат.

Він привернув увагу до загрози ядерного тероризму і висловив заклопотаність з приводу ядерної безпеки об'єктів, розташованих на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей України.

Міністр закликав міжнародне співтовариство спільно знайти шляхи заходу ядерного шантажу і агресії з боку Росії, яка призводить до загибелі не тільки українців, а й російських солдат, що відправляються на братовбивство на Схід України.

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Антикоррупционер - депутат Виталий Куприй проговорился о своей зарубежной недвижимости - ТРК "КИЕВ"

Будучи гостем программы «Столица» на телеканале «Киев» и отвечая на вопрос слушателя в прямом эфире о готовности материально помогать украинской армии, Виталий Куприй огласил факты, которые идут в разрез с его официальной электронной декларацией....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Гройсман пообещал расширить перечень бесплатных лекарств

В перечень "Доступных лекарств" добавят препараты, которые можно назначать детям....