В Україні відновлюється автопром

В Україні відновлюється автопром

Запорізький автомобілебудівний завод (ПАТ «ЗАЗ»), що входить в корпорацію «УкрАВТО», як і планував, повністю відновив виробництво автомобілів після фактичної зупинки підприємства наприкінці минулого року.

Як повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна», завод має намір виконати запланований на три місяці обсяг випуску автомобілів, проте кількості автомобілів не уточнили.

«Що стосується виконання річного виробничого плану, то у зв’язку з досить туманними перспективами розвитку та стану ринку нових автомобілів в Україні, більш точно можна буде говорити про них за підсумками першого півріччя», — зазначили в прес-службі УкрАВТО.

Раніше на підприємстві відзначали, що процес відновлення виробництва відбувався поетапно, зокрема, в березні почали працювати цеху з виробництва компонентів, а до початку квітня була почата зварювання кузовів.

За даними асоціації «Укравтопром», за підсумками першого кварталу поточного року ЗАЗ випустив п’ять легкових автомобілів (у січні-березні-2014 — понад 6 тис.) І чотири автобуси (14 од.).

ПАТ «ЗАЗ» в даний час випускає методом повномасштабного виробництва автомобілі під брендом ЗАЗ (Lanos, Sens, Lanos-фургон, Forzа, Vida), вантажні та автобуси на шасі і агрегатах індійської ТАТА.

У 2014 році завод випустив лише 13,127 тис. Автотранспортних засобів, що на 35,3% менше, ніж у 2013 році. У тому числі випуск легкових автомобілів скоротився на 33,6% — до 12,779 тис., Комерційних — на 57,6%, до 317 од., Автобусів — в 9,6 рази, до 31 од.

За підсумками минулого року завод отримав 2 млрд 903 600 000 грн збитку, тоді як в 2013 році його чистий прибуток становив 2610000 грн.

Експерти в поточному році на тлі складної економічної ситуації прогнозують продаж в Україні не більше 50 тис. Легкових автомобілів (у 2014 році продано більше 92 тис. Авто).загрузка...

Читайте також

Коментарі