Робітники, правозахисниці та «друзі України» закликають на Першотравень

1 травня о 12.00 біля пам’ятника Івану Франку у Києві відбудеться «Марш за соціальні зміни». Молодь та робітники вимагатимуть«припинити ринкові реформи і перекласти тягар кризи на олігархів». Також 1-2 травня відбудеться конференція «нових лівих». Організатори: «Асамблея соціальної революції», ГО «Альтера», «Ліва опозиція».

Вимоги соціалістів сформульовані наступним чином: «Ні – продовженню війни, росту тарифів, підвищенню пенсійного віку, новому Трудовому кодексу, платній медицині та освіті. Так – національному примиренню, позбавленню майна олігархів, списанню боргу перед МВФ».

У цей же день відбудеться захід, присвячений формуванню нової лівої партії, яка діятиме на засадах демократії участі. Серед гостей конференції – лідери протестуючих трудових колективів (завод «Південмаш») та іноземні гості, зокрема, Аллан Крівін – учасник «червоного травня» 1968 року, голова «Нової антикапіталістичної партії» (Франція). Захід почнеться 1 травня о 14.00 у «Майдан Прес Центрі» (вул. Інститутська 22/7) і продовжить роботу 2 травня.

Ольга ВЕСНЯНКА, громадська активістка, правозахисниця:

1 травня для мене – не про Радянський Союз і показуху, а про солідарність. Солідарність з тими, хто виступає за соціальні й економічні права, за гідні умови й оплату праці. За подалання нерівності у оплаті роботи чоловікам і жінкам. Зрештою, солідарність з базовими одиницями громадянського суспільства, яке стає на ноги в Україні – профспілками. Не приховаю й симпатії до ідей соціал-демократії, наприклад. Гадаю, справедливість, соціальна справедливість – ці вимоги й цінності на часі в Україні.

Ілля ПОНОМАРЬОВ, депутат Держдуми РФ, який голосував проти анексії Криму, один із засновників Лівого фронту Росії:

Я вважаю, що цивілізована європейська країна без сильної лівої партії – це нонсенс. І населення України вже відчуває це на своїх гаманцях. Найпростіше заборонити символи, намагаючись під цим соусом обмежити своїх політичних опонентів. Але свобода – вона для всіх, а не для обраних, і процвітання країни буде неможливим, поки всі верстви населення не отримають своє право голосу. Боротьба за це право ще не закінчена, і ми, друзі України, готові допомогти своїм друзям і однодумцям всім, чим можемо – щоб у вашу постраждалу країну прийшли Мир, Праця, Травень!

Володимир ЧЕМЕРИС, правозахисник:

Вони хочуть, щоб українці мовчали. Щоб мовчали, коли нам забороняють говорити, що ми думаємо про уряд і про війну. Щоб мовчали, коли пенсіонерам піднімають тарифи, а робітникам не платять зарплату. Щоб ми мовчали, коли олігархи влаштовують у центрі Києва бійки за контроль за українськими надрами. Вони свого досягнуть, якщо ми й зараз промовчимо. Нам треба сказати, що ми думаємо зараз. Інакше замовкнемо надовго.

Олена ШЕВЧЕНКО, директор ГО «Інсайт»:

Права ЛГБТ в Україні залишаються ігнорованими в усіх сферах. Ми виступаємо за соціальну справедливість та захист прав усіх меншин, у тому числі і ЛГБТ. Рівні права для всіх!

Артем ЧАПАЙ, письменник, журналіст:

Недавно в українських ЗМІ бачив списки міст, які слід перейменувати в рамках «декомунізації». Чомусь серед них – Первомайськ, Первомайське, Першотравенськ. Ну, тоді виходити 1 травня слід хоча б заради здорового глузду. А також – із солідарності з американцями та європейцями, які виходили 1 травня ще в другій половині XIX століття.

Євген ДЕРКАЧ, активіст незалежної профспілки «Південмашу»

Якщо не вийдемо, то в нас заберуть 1 травня як свято і наші діти житимуть у рабстві.

Контакт: 093-689-15-31 050-531-31-80

Відеоанонс за посиланням

Подія у соціальних мережах (+ підбірка картинок «Чому слід прийти на 1 травня?» за участі відомих соціальних активістів)

Рекомендуємо прочитати

В центре Киева автохам припарковал машину посреди оживленной улицы

Сегодня, 24 апреля, герой парковки оставил свое авто посреди перекрестка улиц Рогнединской и Эспланадной у Дворца спорта....

Це може бути цікавим

Что на самом деле ускоряет старение

Американские ученые определили, что быстрое старение вызывает сидячий образ жизни....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Российских журналистов не пустили в штаб Макрона

Сразу двум российским телеканалам отказали в аккредитации в штабе независимого кандидата в президенты Франции Эммануэля Макрона....