Зубко: На відновлення Донбасу потрібно $1,5 млрд

Розроблено план реагування  та оцінку потреб відновлення Донбасу, але залучених 700 млн євро недостатньо. Для цього потрібно 1,5 млрд доларів. Про це заявив міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

«Я хочу привернути увагу до тих викликів і загроз, з якими має справу Україна. Сьогодні є виклики на сході України, виклики з гуманітарною ситуацією, які переживає Україна. Понад 1,25 млн. громадян виїхали з Донецької та Луганської областей, понад 5 млн. людей потребують гуманітарної допомоги», - сказав Зубко під час виступу на Міжнародній конференції в підтримку України.

«Це та гуманітарна загроза, яку на сьогоднішній день жодна країна не зможе подолати самостійно», - наголосив Віце-прем'єр-міністр України.

Геннадій Зубко поінформував, що уряд працює зі світовими та європейськими партнерами у напрямку визначення плану співпраці у подоланні цієї кризи.

«Ми провели дуже великий обсяг роботи разом із Світовим банком, ООН та Європейським союзом з приводу оцінки потреб відновлення Донбасу. Згідно цієї оцінки ми потребуємо 1,5 млрд. доларів. Це стосується питань інфраструктури, життєзабезпечення, соціальної складової, працевлаштування людей, які покинули свої оселі», - підкреслив Віце-прем'єр-міністр України. Водночас, він зазначив, що оцінка потреб ще буде переглядатися.

За його словами, це питання пов'язане не тільки із Луганською і Донецькою областями: «Це стосується Харківської області, яка прийняла 140 тисяч людей, які вимушені були залишити свої оселі, Дніпропетровська область - понад 80 тисяч таких осіб, Запорізька область - 65 тисяч».

«Ці люди фактично залишились без фінансових можливостей тому, що вони покинули свої домівки ще в червні-липні минулого року. Після посилення бойових дій в січні 2015 року кількість вимушено переселених осіб значно збільшилась», - наголосив він.

Віце-прем'єр-міністр України зазначив, що Україна уклала фінансову угоду з Європейським інвестиційним банком на суму 200 млн євро, а також угоду з німецькою кредитною установою KfW по наданню 500 млн євро, які будуть спрямовані на подолання наслідків подій на сході України. Однак, цих коштів буде не достатньо для вирішення всіх існуючих проблем.

Рекомендуємо прочитати

Под Киевом на территории детсада обнаружили змею

В субботу утром в селе Кожуховка Киевской области произошло необычное ЧП....

Це може бути цікавим

Киянину дали 2,5 роки в’язниці за нацьковування пса на чоловіка

Шевченківський райсуд засудив киянина, який нацькував пса на чоловіка, до 2,5 років ув’язнення....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Росія готує черговий "гумконвой" на Донбас

МНС Росії приступило до формування в Ростовській області 68-ї автомобільної колони з так званою "гуманітарною допомогою" для Донбасу....