Зубко: На відновлення Донбасу потрібно $1,5 млрд

Розроблено план реагування  та оцінку потреб відновлення Донбасу, але залучених 700 млн євро недостатньо. Для цього потрібно 1,5 млрд доларів. Про це заявив міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

«Я хочу привернути увагу до тих викликів і загроз, з якими має справу Україна. Сьогодні є виклики на сході України, виклики з гуманітарною ситуацією, які переживає Україна. Понад 1,25 млн. громадян виїхали з Донецької та Луганської областей, понад 5 млн. людей потребують гуманітарної допомоги», - сказав Зубко під час виступу на Міжнародній конференції в підтримку України.

«Це та гуманітарна загроза, яку на сьогоднішній день жодна країна не зможе подолати самостійно», - наголосив Віце-прем'єр-міністр України.

Геннадій Зубко поінформував, що уряд працює зі світовими та європейськими партнерами у напрямку визначення плану співпраці у подоланні цієї кризи.

«Ми провели дуже великий обсяг роботи разом із Світовим банком, ООН та Європейським союзом з приводу оцінки потреб відновлення Донбасу. Згідно цієї оцінки ми потребуємо 1,5 млрд. доларів. Це стосується питань інфраструктури, життєзабезпечення, соціальної складової, працевлаштування людей, які покинули свої оселі», - підкреслив Віце-прем'єр-міністр України. Водночас, він зазначив, що оцінка потреб ще буде переглядатися.

За його словами, це питання пов'язане не тільки із Луганською і Донецькою областями: «Це стосується Харківської області, яка прийняла 140 тисяч людей, які вимушені були залишити свої оселі, Дніпропетровська область - понад 80 тисяч таких осіб, Запорізька область - 65 тисяч».

«Ці люди фактично залишились без фінансових можливостей тому, що вони покинули свої домівки ще в червні-липні минулого року. Після посилення бойових дій в січні 2015 року кількість вимушено переселених осіб значно збільшилась», - наголосив він.

Віце-прем'єр-міністр України зазначив, що Україна уклала фінансову угоду з Європейським інвестиційним банком на суму 200 млн євро, а також угоду з німецькою кредитною установою KfW по наданню 500 млн євро, які будуть спрямовані на подолання наслідків подій на сході України. Однак, цих коштів буде не достатньо для вирішення всіх існуючих проблем.

Рекомендуємо прочитати

Насиров собирается вернуться на должность главы ГФС

Подозреваемый в причастности к незаконным схемам беглого нардепа Александра Онищенко собирается снова работать начальником фискальной службы страны....

Це може бути цікавим

Украинский Vogue провел вторую Fashion & Business конференцию

В этому году конференция значительно расширила свою географию, в программе – девять спикеров из шести стран....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Сучасне кріпацтво. На Полтавщині агрофірма цинічно порушує права вагітних працівниць

Жінкам пропонують або робити аборт, або звільнятись за власним бажанням....