Мешканці окупованих територій просить українських військових не йти

У Сєвєродонецьку, і в Старобільську 61% населення вважає, що українські військові повинні і далі перебуває в місті. Про це свідчить опитування Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" спільно з компанією "Ukrainian Sociology Service", передає ОстроВ.

Різниця лише в тому, що серед сєвєродончан превалює думка, що військові повинні знаходитися там, можливо, постійно, а в Старобільську відносна більшість вважає, що перебувати в місті військовим потрібно якийсь час до стабілізації ситуації.

По-різному мешканці міст оцінюють ситуацію з перебуванням військових в їхніх містах. Так, якщо в Сєвєродонецьку 70% жителів відзначають, що ніяких проблем, пов'язаних з поведінкою військових в місті не виникало, то в Старобільську так вважають 37%. Незначні незручності серед сєвєродончан відзначають 9%, а в Старобільську - 28%.

Ідею незалежності самопроголошених формувань «ДНР» і «ЛНР» як варіант політичного майбутнього Донбасу підтримують менше 1% жителів.

Приєднання Донбасу до Російської Федерації вибирають лише 2% населення Старобільська і 5% - Сєвєродонецька.

Донбас має залишатися частиною України - така позиція більшості жителів як Сєвєродонецька, так і Старобільська (64% і 67%, відповідно).

Національна самоідентифікація превалює в обох містах. Так, у Сєвєродонецьку відчувають себе в першу чергу громадянином України 54% жителів міста, в Старобільську - 57,5%. У Сєвєродонецьку на другому місці - регіональна ідентичність (18%), в Старобільську - локальна: 16% вважають себе насамперед жителем свого міста.

При цьому велика частина жителів вважає, що місцеві вибори нічого не змінять на Донбасі і не збираються брати в них участь. Так, в Сєвєродонецку тих, хто очікує незначних поліпшень у зв'язку з виборами - 39%, а от тих, хто покладає на вибори надії привнести суттєві зміни в ситуацію в регіоні, - лише 1%.

Серед тих людей, які збираються голосувати на місцевих виборах, абсолютна більшість як в Сєвєродонецьку (97%), так і в Старобільську (79%) поки не знають, яким має бути кандидат, якого вони готові були б підтримати. Тільки в Старобільську серед усіх можливих варіантів виділилося одна вимога до кандидатів - 19% сказали, що проголосували б за представника місцевої громади.

Щодо виборів мера міста, 51,5% тих, хто готовий взяти участь у виборах в Сєвєродонецьку, також зовсім не визначені на сьогодні з тим, за кого вони б віддали свій голос. Друга половина які збираються голосувати (48%) відзначають, що для них важливі в першу чергу особисті якості кандидата. У Старобільську тих, хто взагалі не визначився з тим, якого кандидата хотів би бачити мером міста, 83%.

Всього в рамках дослідження в березні-квітні 2015 було опитано 995 респондентів (496 - в Сєвєродонецьку, 499 - в Старобільську). Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 5% по кожному з міст.

Дослідження проводилося в рамках проекту «Реінтеграція Донбасу в Україні через комунікацію» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Канади.

Рекомендуємо прочитати

Предсказана возможность падения на Землю крупного астероида в 2022 году

Астрономами открыт ранее неизвестный поток обломков кометы Энке....

Це може бути цікавим

14 судових справ про дискримінацію. Кращі цитати

Рівність завжди вважалась основною правовою категорією....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Києві вандали сплюндрували пам'ятник жертвам Голокосту в Бабиному Яру

У столиці невідомі облили червоною фарбою пам'ятник "Менора", присвячений жертвам Голокосту в Бабиному Яру....