Мешканці окупованих територій просить українських військових не йти

У Сєвєродонецьку, і в Старобільську 61% населення вважає, що українські військові повинні і далі перебуває в місті. Про це свідчить опитування Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" спільно з компанією "Ukrainian Sociology Service", передає ОстроВ.

Різниця лише в тому, що серед сєвєродончан превалює думка, що військові повинні знаходитися там, можливо, постійно, а в Старобільську відносна більшість вважає, що перебувати в місті військовим потрібно якийсь час до стабілізації ситуації.

По-різному мешканці міст оцінюють ситуацію з перебуванням військових в їхніх містах. Так, якщо в Сєвєродонецьку 70% жителів відзначають, що ніяких проблем, пов'язаних з поведінкою військових в місті не виникало, то в Старобільську так вважають 37%. Незначні незручності серед сєвєродончан відзначають 9%, а в Старобільську - 28%.

Ідею незалежності самопроголошених формувань «ДНР» і «ЛНР» як варіант політичного майбутнього Донбасу підтримують менше 1% жителів.

Приєднання Донбасу до Російської Федерації вибирають лише 2% населення Старобільська і 5% - Сєвєродонецька.

Донбас має залишатися частиною України - така позиція більшості жителів як Сєвєродонецька, так і Старобільська (64% і 67%, відповідно).

Національна самоідентифікація превалює в обох містах. Так, у Сєвєродонецьку відчувають себе в першу чергу громадянином України 54% жителів міста, в Старобільську - 57,5%. У Сєвєродонецьку на другому місці - регіональна ідентичність (18%), в Старобільську - локальна: 16% вважають себе насамперед жителем свого міста.

При цьому велика частина жителів вважає, що місцеві вибори нічого не змінять на Донбасі і не збираються брати в них участь. Так, в Сєвєродонецку тих, хто очікує незначних поліпшень у зв'язку з виборами - 39%, а от тих, хто покладає на вибори надії привнести суттєві зміни в ситуацію в регіоні, - лише 1%.

Серед тих людей, які збираються голосувати на місцевих виборах, абсолютна більшість як в Сєвєродонецьку (97%), так і в Старобільську (79%) поки не знають, яким має бути кандидат, якого вони готові були б підтримати. Тільки в Старобільську серед усіх можливих варіантів виділилося одна вимога до кандидатів - 19% сказали, що проголосували б за представника місцевої громади.

Щодо виборів мера міста, 51,5% тих, хто готовий взяти участь у виборах в Сєвєродонецьку, також зовсім не визначені на сьогодні з тим, за кого вони б віддали свій голос. Друга половина які збираються голосувати (48%) відзначають, що для них важливі в першу чергу особисті якості кандидата. У Старобільську тих, хто взагалі не визначився з тим, якого кандидата хотів би бачити мером міста, 83%.

Всього в рамках дослідження в березні-квітні 2015 було опитано 995 респондентів (496 - в Сєвєродонецьку, 499 - в Старобільську). Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 5% по кожному з міст.

Дослідження проводилося в рамках проекту «Реінтеграція Донбасу в Україні через комунікацію» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Канади.

Рекомендуємо прочитати

В Украине предложат ряд новых российских ресурсов для блокировки

Киберполиция Украины подала на рассмотрение перечень Службе безопасности Украины и Совету национальной безопасности и обороны....

Це може бути цікавим

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Что сделают с Саакашвили в случае его прибытия в Украину

Государственная пограничная служба Украины откажет в пересечении государственной границы лидеру "Движения новых сил" Михеилу Саакашвили в случае, если он прибуде....