Експерт: Люстрацію продовжують використовувати як тему для політичних ігор

Вчорашня заява народного депутата, голови парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції Єгора Соболєва про “саботаж люстрації в судах” вкотре показала, що тему одного з найнеобхідніших процесів для сьогоднішньої України продовжують використовувати як інструмент політичних маніпуляцій та піару.

Під час прес-конференції Є. Соболєв заявив, що суди ігнорують закони про люстрацію, через що за рік після Євромайдану не люстрували жодного суддю, і взагалі, “судова влада наглухо заблокувала процес власного очищення”.

Варто нагадати, що сам Є. Соболєв був одним із головних ініціаторів, ідеологів і розробників ставнозвісного законопроекту “Про очищення влади”. Недарма у ЗМІ за ним закріпився імідж “головного люстратора”. Тому виникає питання: чому закон було написано так, що тепер не лише судді, а й чи не всі потенційні “жертви” люстрації мають змогу вийти сухими із води?

До того ж, виникає суто логічне питання. Чи не кожному українцю відомо, що суди – мабуть, найбільш корумпована і закрита гілка влади, яка досі знаходиться під колосальним контролем окремих впливових людей. То що, люстратори всерйоз думали, що після прийняття закону про люстрацію суди дійсно займуться “власним очищенням”, як виразився Є. Соболєв?

Ще однією ознакою того, що дана тема продовжує використовуватися “люстраторами” як піар-інструмент, можна вважати тезу про “виступи небайдужих”, які “змусили Конституційний суд призупинити розгляд” закону про люстрацію.

По перше, кількість людей, які зібралися 16 квітня під Конституційним судом для так званого захисту люстрації, сягала всього від 150 до 300 осіб. По-друге, можливе блокування судом Закону “Про очищення влади” було доволі ймовірним, але все ж припущенням, оскільки Конституційний суд збирався для розгляду окремих положень закону, а не всього документу. А самі “люстратори” не упустили можливість звинуватити представників попередньої влади у протидії люстрації.

“Звичайно, попередня влада з усіх сил намагається протидіяти процесу люстрації, і на даний момент у них це виходить – в першу чергу через недолугий закон. Відповідальність за те, що люстрація досі не відбувається належним чином, мають нести ті, хто використав її як тему для піару перед останніми парламентськими виборами і продовжує використовувати у політичних цілях”, – впевнена Олена Чинка, лідер Національної Демократичної партії України.

Рекомендуємо прочитати

Уран не перестает удивлять ученых

Новое исследование из Технологического института Джорджии указывает на то, что необычный угол вращения Урана может являться причиной другой непонятной особеннос....

Це може бути цікавим

Україна планує відправляти уран до Росії найближчі три роки

Український уран планують відправляти до Росії на процедуру збагачення, про це повідомив генеральний директор АТ "Міжнародний центр зі збагачення урану" (МЦЗУ) Глі....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Я не стал бы держать пари, что Трамп через год все еще будет президентом, - Джеффри Сакс

(c) AFP 2017Поведение Трампа на международной арене вызывает недоумение у многих европейских политиков....