Екологи не радять саджати овочі на городах, де є воронки від розривів снарядів та гранат

Екологи Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» закликають жителів зони АТО та звільнених територій не користуватися тими частинами городів,де є воронки від розривів снарядів, для вирощування продуктів харчування.

На місці розриву снаряду утворюється воронка та відбувається забруднення ґрунту важкими металами. У таких воронках екологи виявили підвищені концентрації кадмію, свинцю, нікелю, цинку, хрому, кобальту,міді, ванадію, титану, марганцю, стронцію, залізу, цирконію, олова, галію та ітрію.

Важкі метали небезпечні тим, що в організмі мають властивість накопичуватись та майже не виводяться, викликаючи захворювання нервової, репродуктивної, серцево-судинної систем, уражують печінку, нирки. В довкіллі можуть зберігатися невизначену кількість років, їх засвоюють рослини, а через рослини – тварини та люди.

Якщо на городі є такі воронки, їх в жодному випадку не можна просто засипати землею!

Бажано до перших дощів зняти верхній шар ґрунту та вивезти за межі городу. Якщо пройдуть дощі, то важкі метали у вигляді різноманітних солей, можуть мігрувати і на більшу глибину, тому знімати верхній шар ґрунту доведеться товщим, адже навіть тоді вони залишаються доступними для рослин. Висаджувати щось на забрудненій землі, просто закопавши воронку, дуже небезпечно для здоров’я, тому що всі шкідливі речовини опиняться потім із овочами на столі. Знімати верхній шар ґрунту необхідно не тільки з самої воронки, а і поза нею в радіусі 3-5 м.

Оскільки важкі метали мають властивість накопичуватися, то негативний вплив на здоров’я може виявитися не одразу, а через кілька місяців чи років, і тоді встановити причину хвороби буде складно, як і довести її, тому краще попередити її виникнення.

ДОВІДКА

Після закінчення військових дій на території колишньої Югославії (1999 рік), на державному рівні було зупинено сільськогосподарське виробництво на території площею 2,5 млн га через забруднення ґрунтів від розривів снарядів.

Рекомендуємо прочитати

В Киеве пройдет юбилейный ГОГОЛЬfest

В этом году под события ГОГОЛЬfest будут задействованы 3 локации: ВДНХ (просп....

Це може бути цікавим

Як правильно звільнитися з роботи

З питанням звільнення з роботи, так чи інакше, зустрічається практично кожен....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

«Белые ночи» обіцяють найяскравіший лайнап за всю історію івенту

Щороку «Белые ночи» відкривають та закривають літо під девізом «Ніч яскравіше дня!»....