Парламент взявся за "удосконалення" субсидій

Cьогодні під головуванням Голови Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмили Денісової відбулося засідання робочої групи з питання обґрунтування підняття цін/тарифів на енергоносії та комунальні послуги, роботи нової системи призначення житлових субсидій.

«У зв'язку зі зростанням тарифів на житлово-комунальні послуги держава запровадила спрощені умови отримання субсидій. Це, безумовно, необхідний крок. Але зараз у людей, коли вони отримали заяви та декларації, виникають певні труднощі», - зазначила Людмила Денісова.

Вона підкреслила, що, враховуючи велику кількість звернень від громадян щодо механізму заповнення заяви та декларації, взяття додаткових довідок та подачі їх до органів соціального захисту населення для отримання субсидії, необхідно вдосконалити механізм стосовно всіх нюансів, які можуть виникати при оформленні допомоги від держави на оплату житлово-комунальних послуг.

«Потрібно врегулювати питання щодо помилок та приховування доходів у декларації; отримання субсидій селянами, безробітними; людьми, які мають борги по заробітній платі», - зазначила Голова Комітету.

Окремим питанням вона виділила надання субсидій особам, які з 1 квітня почали отримувати менший дохід у зв’язку зі змінами в пенсійному законодавстві, а також особам, які здійснюють підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування.

«Важливе питання, яке потрібно терміново врегулювати, – це отримання субсидій переселенцями, які проживають в орендованих квартирах, та учасниками антиторористичної операції, яким через банківські рахунки оплачується дороговартісне лікування, про що вони повинні вказувати у декларації», - наголосила Людмила Денісова.

Окрім того, Голова Комітету звернула увагу не те, що необхідно організувати належну роботу органів соціального захисту: «Для цього ми повинні захистити соціальних працівників, не допустити їхнього скорочення та передбачити збільшення видатків на  оплату праці».

За її словами, спрощений механізм отримання субсидії необхідно й далі вдосконалювати, і зробити це потрібно терміново: «Парламент спільно з Урядом повинні вдосконалити механізм субсидій, щоб люди не боялися подавати декларації. Завдання держави – надати допомогу всім, кому вона необхідна».

Рекомендуємо прочитати

Стало відомо, хто був головною ціллю масштабної кібератаки в Україні

За даними Служби безпеки України, масштабна кібератака, яка відбулась 27 червня на різноманітні об’єкти в Україні, була спланована заздалегідь....

Це може бути цікавим

Депутат: СБУ занимается не тем, чем надо

Сегодня в Киеве был убит один из руководителей военной разведки Максим Шаповал....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Я не стал бы держать пари, что Трамп через год все еще будет президентом, - Джеффри Сакс

(c) AFP 2017Поведение Трампа на международной арене вызывает недоумение у многих европейских политиков....