Білорусь буде безкоштовно навчати студентів із зони АТО

Міністерство освіти Білорусі вперше встановило в рамках вступної кампанії у ВНЗ країни терміни прийому документів, проведення співбесіди та зарахування громадян України та осіб без громадянства, які раніше проживали на території Донецької та Луганської областей. Про це повідомляє спільнота ДонбасSOS.

Відповідно до постанови Міносвіти від 8 квітня 2015 року, опублікованому на Національному правовому інтернет-порталі, для громадян України та осіб без громадянства, які проживали на території Донецької та Луганської областей і прибулих в країну для отримання дозволів на тимчасове або постійне проживання, буде передбачений прийом документів у вузи на вакантні бюджетні місця, що залишилися після зарахування білоруських абітурієнтів.

При цьому обговорені дві умови для таких абітурієнтів: вони повинні були проживати в Луганській та Донецькій областях, як правило, не менше року; абітурієнти зобов'язані подати до вузу документи, що підтверджують проживання та навчання на вищевказаних територіях.

Отримання вищої освіти за рахунок коштів республіканського або місцевих бюджетів для жителів Донецької і Луганської областей не передбачено в «силових» і «творчих» вузах - Академії МВС, Могилевському інституті МВС, Військової академії, на військових факультетах державних вузів, в Командно-інженерному інституті МНС , Інституті прикордонної служби, Білоруської державної академії мистецтв, Білоруської державної академії музики, Білоруському державному університеті культури і мистецтв.

Встановлено також право громадян України, які проживали в Донецькій і Луганській областях, бути зарахованими до ВНЗ на умовах оплати, передбачених для громадян Білорусі.

Рекомендуємо прочитати

В Росії можуть заборонити іноземні російськомовні ЗМІ

В Раді Федерації обговорюється питання про блокування іноземних ЗМІ, що мають мовлення в Росії, за порушення законів РФ....

Це може бути цікавим

Ассортимент детской обуви Theo Leo

Основная функция обуви для взрослых – защищать ногу от механических повреждений и служить модным элементом гардероба....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Астрономы наблюдали вращение двойной сверхмассивной черной дыры

Многолетние наблюдения за далекой огромной галактикой позволили увидеть вращение пары сверхмассивных черных дыр в ее центре....