Шахтарі у Києві: в країні триває війна - назрів соціальний вибух

У Києві тривають акції шахтарів, які викликали бурхливе обговорення в суспільстві. Здебільшого відгуки на протест негативні: лунає інформація, що він вигідний олігархам, наближеним до „Опозиційного блоку”, а серед учасників – колишні „антимайданівці”. Здебільшого замовчувалось, що гірники приїхали з претензіями до Уряду, який оголосив курс на ліквідацію вугільної галузі та урізання їх пенсійних прав, а інформпростір заполонили численні фото, що виставляють шахтарів у негативному світлі. Соцпортал зв’язався з одним із учасників протесту – Андрієм Громовим, що працює на 2-ій Червоноградській шахті, який у свою чергу висловив позицію шахтарів.

- Як ви прокоментуєте звинувачення влади про те, що протести шахтарів спрямовував Рінат Ахметов, а на них були присутні "антимайданівці"?

- Все що зараз висвітлюється в ЗМІ про акцію шахтарів є серйозним і безпідставним звинуваченням. Сьогодні шахтарські міста Львівщини та Волині переживають потрясіння від оббріхування і низості тих методів влади, які вона використовує щоб дискредитувати гірників. Ясно, що влада є невдоволеною протестами шахтарів. Коли хвилю солідарного протесту гірників вже неможливо контролювати ані президенту, ані міністру, знаходяться методи та заходи, щоб "подавити безкровно" вугільну галузь в цілому. Ахметов, Григоришин та купу інших "аргументів" можновладці використовують для очорнення робочого народу.

- Як ви прокоментуєте роботу ЗМІ по висвітленню акції?

- Думка шахтарів в цьому єдина - ЗМІ висвітлюють те, що скаже влада. Треба зробити сюжет "пісяючого мальчіка" - ось вам, „шахтар-тітушка"- нате вам...

Так, в країні триває війна, назрів соціальний вибух. Тисячі людей доброї волі допомагають нашій "розкраденій" країні у війні. А медіа плавно переключилися з новин фронту на біотуалети в кущах Маріїнського парку... Чи можливо протестувальникам потрібно було привезти з собою "горшок"? Влада була попереджена про акцію протесту, чому не подбала про людей які будуть мітингувати? При всьому цьому діючі туалети в районі проведення акцій не працювали.

Де ви були, промінчики правди, коли у січні й лютому цього року шахтарі на морозі і дощі стояли під стінами Верховної Ради України та будівлею Мінеерговугілля? Ви завжди висвітлювали істинну і правдиву інформацію, чому ж тепер треба все перекрутити?

Минулі протести до шахтарів хотіли приєднатися „свободівці” та „комуністи” - це правда. Гірники проганяли їх.

- Як йдуть переговори з владою? Чи сподіваєтесь на успіх?

- Як в минулі рази, так і сьогодні влада ігнорує шахтарів.

 - Що потрібно шахтарям для перемоги - інформаційна та міжнародна підтримка, чи може солідарність інших робітників?

- Гадаємо, що потрібно діяти на місцях, запрошувати пресу не тільки нашу українську, але і європейську, щоб неможливо було зфальшувати ситуацію. Потрібно створювати місцеві громадські комітети незалежно від профспілок. Трудовим колективам шахтарів терміново потрібно замінити керівництво "старих" профспілок, адже до молодого вина старого не наливають. Сьогодні як у владі, так і на вугільних підприємствах процвітає корупція, налагоджені відпрацьовані схеми шахтарських "босів", де рука руку миє. Начальники та їхні "раби-шахтарі" що відпрацьовують на їх "євроремонтах", "помивках" власних машин, носінні "поклонів" за розряди, прогинання спини на "феодалів"... Голосування в колективах дільниць проходить за сценарієм начальника.

- До чого призведуть дії влади по дискредитації протесту? Чи радикалізує це шахтарів?

- Коли люди вірять в правду – вона їх і захистить. Звичайно успіх буде, бо нас почули і бояться. Шахтарський рух – найбільш прогресуюча сила українського народу.

Рекомендуємо прочитати

В Одесі в'язень вбив працівницю СІЗО та розчленував її тіло

В'язень Одеського слідчого ізолятора по-звірячому вбив одну з працівниць СІЗО, після чого розчленував її тіло і викинув останки в сміттєвий контейнер....

Це може бути цікавим

Разработана перчатка, распознающая жесты

По уверениям авторов разработки из Калифорнийского университета в Сан-Диего, Smart Glоve распознает сделанные рукой жесты и превращает их в текст....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве пройдет юбилейный ГОГОЛЬfest

В этом году под события ГОГОЛЬfest будут задействованы 3 локации: ВДНХ (просп....