В Україні почнеться муніципальна енергетична реформа

Співпраця Мінрегіону з USAID в рамках проекту «Муніципальна енергетична реформа» триває. 23 квітня відбулася зустріч Першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимира Кістіона з новим керівником цього проекту Ларрі Гудом.

«Питання підвищення енергетичної ефективності – одне з основних у формування національної енергонезалежності. Міністерство співпрацює з різними фінансовими організаціями, що підтримують впровадження енергозбереження та підвищення енергоефективності», - зазначив Володимир Кістіон та розповів про план дій щодо подальшої співпраці у рамках реалізації проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа» у 2015 році.

Зокрема, Мінрегіоном та USAID затверджений відповідний План заходів до кінця 2015 року, що містить три складових.

Перше – це розвиток сприятливого правового середовища щодо енергоефективності та енергозбереження у житлово-комунальному господарстві та ОСББ в Україні. Завданням цього проекту є надання експертної допомоги, підтримка та супровід у створенні дієвої координації між донорами щодо розробки та впровадження стратегій з енергоефективності та енергозбереження, відновлювальних джерел енергії та зменшення викидів в ЖКГ.

Друге – сприяння інвестиціям у технології та застосування інвестицій щодо енергоефективності та енергозбереження, впровадженні відновлювальних джерел енергії та зменшення викидів у житлово-комунальному господарстві та ОСББ в Україні. Завданням цього проекту є надання допомоги в залученні інвестицій у проекти з питань енергоефективності та енергозбереження, відновлювальних джерел енергії та зменшення викидів в ЖКГ.

І третє – це розвиток потенціалу та розповсюдження досягнень щодо енергоефективності та енергозбереження, впровадженні відновлювальних джерел та зменшення викидів у ЖКГ та ОСББ в Україні. Цей проект передбачає організацію проведення навчальних заходів з енергетичної політики, права, регулювання, менеджменту, технічних питань з енергоефективності та енергозбереження. У цьому питанні містами-партнерами вже стали: Вінниця, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський, Київ, Краматорськ, Кривий ріг, Луцьк, Львів, Павлоград, Рівне, Суми, Тернопіль, Херсон, Хмельницький, Чернігів.

«Мінрегіон підтримує необхідність продовження роботи в 2015 році з проектом в першу чергу щодо допомоги іншим не охопленим містам у розробці та супроводі Планів дій та систем енергетичного менеджменту», - зауважив Володимр Кістон.

Він також наголосив, що не менш актуальним на даний час є системний підхід на рівні міста щодо проведення енергоефективної політики. Інструментом здійснення якої є участь міст у проекті Європейської комісії «Угода мерів». «Метою проекту є зменшення СО2 на 20 %, збільшення частки альтернативних та відновлювальних джерел енергії на 20 % та підвищення енергоефективності на 20 %», - додав Перший заступник Міністра.

Серед актуальних для держави питань Володимир Кістіон також відзначив необхідність впровадження проектів з термомодернізації будівель. «З боку держави в цьому напрямі розроблено законопроект «Про енергетичну ефективність будівель». Для існуючих будівель започатковано цьому році започатковано інструмент фінансування на основі державно-приватного партнерства. Для заходів термомодернізації держава відшкодовує кондомініумам 40% кредиту та для населення у розмірі 30 %», - розповів Володимир Кістіон та нагадав, що для будівель бюджетної сфери розроблено законопроекти щодо запровадження механізмів ЕСКО у бюджетних установах, а у Верховній Раді України зареєстровано відповідні законопроекти.

Насамкінець, Володимир Кістіон зазначив, що поточним завданням є проведення I Всеукраїнської практичної Конференції «Комфортний енергоефективний будинок – вимоги сьогодення» в Одеській області в липні цього року та подякував представникам проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа» за співпрацю.

Рекомендуємо прочитати

Кофе по-итальянски снизил риск одного из видов рака

Популярность итальянских рецептов приготовления кофе, например эспрессо и макиато, вызывает интерес к их потенциальному влиянию на здоровье....

Це може бути цікавим

Дочь Путина вынуждена продать роскошное жилье в Нидерландах

На продажу выставлен пентхауз, в котором жила дочь президента России Владимира Путина Мария вместе с мужем-голландцем Йоррит Фассена....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Украинский Vogue провел вторую Fashion & Business конференцию

В этому году конференция значительно расширила свою географию, в программе – девять спикеров из шести стран....