Активісти запустили сайт, який "зводить" волонтерів і переселенців з Донбасу

Громадська ініціатива «Відновлення Донбасу» запустила «Віртуальні офіси взаємодопомоги» для координації між волонтерами і тимчасовими переселенцями, а також громадянами України, які проживають на Донбасі. Тепер ті, що потребують допомоги можуть залишити відповідну заявку на сайті restoring-donbass.com, а волонтери - оперативно з перших рук отримати інформацію про те, кому і яка допомога необхідна.

«Віртуальні офіси взаємодопомоги» - це перший в Україні електронний проект, який дає можливість волонтерам і людям, які потребують допомоги, спілкуватися між собою безпосередньо, без посередництва третіх осіб. Так, у розділі «Потрібна допомога» свою заявку на допомогу з описом суті проблеми і контактними даними може залишити будь-який переселенець або житель Донбасу. Кожна така заявка на допомогу, залишена на сайті, перетворюється на «персональний офіс». Людині не потрібно писати заяви на надання допомоги, йти в центри її отримання і чекати там своєї черги - волонтери самі прийдуть до нього для надання підтримки.

При цьому відгукнутися на заявку можуть як волонтерські організації, так і окремі громадяни-волонтери або просто небайдужі читачі. Вся база волонтерів сайту доступна у відкритому режимі, люди можуть звертатися до волонтерів самостійно. «Відновлення Донбасу» закликає волонтерські групи та організації, а також самостійних волонтерів приєднатися до проекту і об'єднати зусилля з надання посильної допомоги переселенцям і жителям сходу України. При реєстрації на сайті в якості волонтера потрібно коротко повідомити інформацію про себе, вказати контактний номер телефону і регіон, а також відзначити один або декілька з видів наданої допомоги. Після цього можна самостійно брати на себе заявки людей в розділі «Потрібна допомога». Крім того, на сайті створена і постійно розширюється база «Пункти допомоги», яка включає як території розселення переселенців, так і Донбас (у тому числі зону АТО). У базі зібрані як пункти видачі допомоги, так і пункти її прийому з поділом на регіони та міста. Будь-який зареєстрований користувач може додати новий пункт допомоги і, таким чином, внести свою лепту в допомогу для переселенців і жителів Донбасу.

Громадська ініціатива «Відновлення Донбасу» впевнена, що взаємодопомога та взаємовиручка особливо важливі для нас, українців, в такий складний для нашої країни період. Незважаючи на значне ослаблення військового протистояння на Донбасі, в Україні не припиняється ріст кількості переселенців. У квітні 2015 року, за даними ООН, число тільки внутрішньо переміщених осіб вже перевищила 1,2 млн. чоловік. При цьому 154 000 з них - діти. Не всі з них на сьогодні отримують допомогу, хоча гостро її потребують.

Крім того, стурбованість викликає погіршення ситуації в зоні АТО, яка за останніми оцінками ОБСЄ може бути названа гуманітарною катастрофою. Складною залишається і ситуація на територіях Донбасу, підконтрольних України - там через порушену логістики і торгових зв'язків спостерігається значне зростання цін на продукти першої необхідності.

Рекомендуємо прочитати

В недрах Луны нашли большие запасы воды

Детальный анализ новых данных о составе минералов лунной поверхности показывает, что они содержат неожиданно большое количество воды....

Це може бути цікавим

Кабмін погодив зменшення швидкості на дорогах в населених пунктах

Міністерство інфраструктури України погодило проект постанови Кабміну, який має на меті зменшити кількість ДТП на дорогах шляхом зменшення максимально дозволено....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

На одном из выездов из Киева ограничат движение

Сегодня, 26 июля, с 09:30 до 18:00 частично перекроют Броварской проспект около жилого массива "Быковня" в сторону города Бровары....