Активісти запустили сайт, який "зводить" волонтерів і переселенців з Донбасу

Громадська ініціатива «Відновлення Донбасу» запустила «Віртуальні офіси взаємодопомоги» для координації між волонтерами і тимчасовими переселенцями, а також громадянами України, які проживають на Донбасі. Тепер ті, що потребують допомоги можуть залишити відповідну заявку на сайті restoring-donbass.com, а волонтери - оперативно з перших рук отримати інформацію про те, кому і яка допомога необхідна.

«Віртуальні офіси взаємодопомоги» - це перший в Україні електронний проект, який дає можливість волонтерам і людям, які потребують допомоги, спілкуватися між собою безпосередньо, без посередництва третіх осіб. Так, у розділі «Потрібна допомога» свою заявку на допомогу з описом суті проблеми і контактними даними може залишити будь-який переселенець або житель Донбасу. Кожна така заявка на допомогу, залишена на сайті, перетворюється на «персональний офіс». Людині не потрібно писати заяви на надання допомоги, йти в центри її отримання і чекати там своєї черги - волонтери самі прийдуть до нього для надання підтримки.

При цьому відгукнутися на заявку можуть як волонтерські організації, так і окремі громадяни-волонтери або просто небайдужі читачі. Вся база волонтерів сайту доступна у відкритому режимі, люди можуть звертатися до волонтерів самостійно. «Відновлення Донбасу» закликає волонтерські групи та організації, а також самостійних волонтерів приєднатися до проекту і об'єднати зусилля з надання посильної допомоги переселенцям і жителям сходу України. При реєстрації на сайті в якості волонтера потрібно коротко повідомити інформацію про себе, вказати контактний номер телефону і регіон, а також відзначити один або декілька з видів наданої допомоги. Після цього можна самостійно брати на себе заявки людей в розділі «Потрібна допомога». Крім того, на сайті створена і постійно розширюється база «Пункти допомоги», яка включає як території розселення переселенців, так і Донбас (у тому числі зону АТО). У базі зібрані як пункти видачі допомоги, так і пункти її прийому з поділом на регіони та міста. Будь-який зареєстрований користувач може додати новий пункт допомоги і, таким чином, внести свою лепту в допомогу для переселенців і жителів Донбасу.

Громадська ініціатива «Відновлення Донбасу» впевнена, що взаємодопомога та взаємовиручка особливо важливі для нас, українців, в такий складний для нашої країни період. Незважаючи на значне ослаблення військового протистояння на Донбасі, в Україні не припиняється ріст кількості переселенців. У квітні 2015 року, за даними ООН, число тільки внутрішньо переміщених осіб вже перевищила 1,2 млн. чоловік. При цьому 154 000 з них - діти. Не всі з них на сьогодні отримують допомогу, хоча гостро її потребують.

Крім того, стурбованість викликає погіршення ситуації в зоні АТО, яка за останніми оцінками ОБСЄ може бути названа гуманітарною катастрофою. Складною залишається і ситуація на територіях Донбасу, підконтрольних України - там через порушену логістики і торгових зв'язків спостерігається значне зростання цін на продукти першої необхідності.

Рекомендуємо прочитати

Сотрудник банка пресёк попытку ограбления, закрыв дверь перед злоумышленниками

Троим мужчинам в масках и головных уборах пришлось покинуть помещение ни с чем....

Це може бути цікавим

Верховна Рада посилила покарання за жорстоке поводження з тваринами

Народні депутати проголосували за законопроект №5119-1, який передбачає запровадження гуманного ставлення до тварин....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

"Одноклассники" снова доступны в Украине без VPN

Российская соцсеть Одноклассники придумала, как обойти запрет на блокировку в Украине....