Монополії заробляють до 20 млрд грн на реалізації зайвого газу та тепла – експерт

Про це заявив керівник «Публічного аудиту» та співініціатор «Тарифної мобілізації» Максим Гольдарб в ході засідання робочої групи ВР України щодо тарифів на житлово-комунальні послуги.

«За підрахунками «Публічного аудиту», лише за опалювальний сезон населення переплатило монополіям близько 10 млрд грн. Це та частина недопоставленого тепла й газу, яка фіксуються за теперішніми нормами і за яку платить населення, по факту її не отримуючи. Ще близько 10 млрд грн монополії заробили, реалізовуючи в подальшому цей газ та тепло промисловим споживачам на комерційній основі», – розповів Максим Гольдарб. На переконання експерта, для максимально об’єктивного перегляду тарифів потрібно достеменно з’ясувати та оприлюднити реальні фактичні дані покладів та видобутку українського газу з чіткою вказівкою: хто, в яких обсягах видобуває газ, і куди цей газ спрямовується. «І вже виходячи з цієї інформації можна буде перейти до розрахунків нормативів та тарифів на газ і тепло. На сьогодні нам доводиться оперувати цифрами «Нафтогазу» в частині українського видобутку, і ми вважаємо їх заниженими, бо в них не відображено показників видобутку «Укрнафти»; не враховуються технічні втрати в 3 млрд кубів газу. За нашими підрахунками, коли будуть переглянуті норми газу для квартир та домогосподарств, вивільниться близько 2 млрд кубів українського газу, і цим взагалі зніметься питання про те, що його для населення не вистачає», – резюмував Максим Гольдарб. Нагадаємо, з метою вимоги перегляду тарифів на газ і теплопостачання Максим Гольдарб та Олексій Кучеренко започаткували громадську ініціативу «Тарифна мобілізація». У рамках проекту передбачено ініціювати перед Верховною Радою створення Тимчасової слідчої комісії для з’ясування правових, економічних підстав абсолютно необґрунтованої тарифної політики Уряду та НКРЕКП. ВГО «Спілка власників житла України» та ГО «Публічний аудит», крім того, ставитимуть питання щодо проведення парламентських слухань та отримання економічно обґрунтованих пояснень про розміри та структуру тарифів на житлово-комунальні послуги для українців. Уже розпочав роботу центр «Тарифна мобілізація», який надає консультаційну підтримку та координує роботу мобілізаційних груп в усіх регіонах України.

Рекомендуємо прочитати

NASA сообщило об открытии новой ледяной планеты размером с Землю‍

Международная группа исследователей заявила об обнаружении новой ледяной планеты размером с Землю, сообщает NASA....

Це може бути цікавим

Apple втратила лідерство на ринку смартфонів

Компанія Samsung Electronics випередила Apple і повернула собі світове лідерство за кількістю проданих смартфонів....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Трамп отменил еще один указ Обамы

Президент США Дональд Трамп издал указ, отменяющий запрет на добычу нефти и газа на ряде шельфовых месторождений у берегов США....