Активісти розповіли, чим хабар в пологовому будинку відрізняється від благодійного внеску

У вівторок, 21 квітня 2015 р., біля Пологового будинку №3 (м. Київ, вул. Василя Кучера, 7) відбулася вулична акція - флешмоб «Безхабарна інфографіка - породіллі», на якій активісти антикорупційних громадських організацій представили спеціальну інфографіку, яка дасть можливість кожній породіллі розрізняти, де є хабар, а де добровільні пожертвування.

За різноманітними дослідженнями тіньовий ринок благодійних внесків у медичних закладах України складає понад 3,5 мільярди гривен на рік. Практично в кожному пологовому будинку в «добровільно-примусовому» порядку заставляють всіх проділь платити благодійний внесок. Якщо останні намагаються з’ясувати для чого їх потрібно вносити і чи можна їх не сплачувати, вони наражаються на санкції від медперсоналу.

На початку квітня 2015 року громадськість Києва сколихнула подія, що відбулась в Пологовому будинку №3, де медичний персонал відмовся приймати пологи у породіллі, яка не внесла благодійний внесок у сумі 3 500 грн. І подібні випадки трапляються у багатьох пологових будинках нашої країни.

Для уникнення подібних корупційних дій, Громадський Рух «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» розробив спеціальну безхабарну інфографіку, яка допоможе породіллям розрізняти, що є хабаром, а що благодійним внеском і як захистити себе від незаконних дій медперсоналу. Також, під час флешмобу були презентовані додаткові інструменти протидії хабарництву у медичних закладах: Безхабарна гривна та Декларація доброчесності.

Також, під час акції була присутня породілля Іванна Поточняк, яка народжувала у Пологовому будинку №3 м. Києва, розказала, що, дійсно, за все доводилося давати хабарі як лікарям, так звичайним прибарильницям, які прямим текстом заявляли що і скільки «коштує».

Разом з тим, Головний лікар Пологового будинку №3 Кувіта Юрій зазначив, що готовий провести розслідування наведених фактів та зазначив: «Благодійні внески в нашому мед закладі є абсолютно добровільними і кожен може відмовитися від їх сплати». А для засвідчення своєї доброчесної позиції підписую Декларацію безхабарності Руху «Ні хабарництву», де зазначаю, що не даю і не беру хабарі.

За словами голови громадської організації “Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів” Сергія Гули, головне завдання проекту – надати породіллям основну інформацію про так звані «благодійні внески», які часто є узаконеною корупційною схемою. А також помогти породіллям захистити себе від свавілля  лікарів-злочинців. І ми готові нашим Рухом відстежувати подальшу діяльність не тільки цього пологового будинку, а й всіх інших.

Рух «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» буде і надалі роз поширювати серед широкого кола українців Безхабарну інфографіку, щоб люди змогли захистити себе від різноманітних медичних поборів.

Рекомендуємо прочитати

Я не стал бы держать пари, что Трамп через год все еще будет президентом, - Джеффри Сакс

(c) AFP 2017Поведение Трампа на международной арене вызывает недоумение у многих европейских политиков....

Це може бути цікавим

Объяснены аномальные результаты миссии к Венере

Ученые из Франции и США объяснили результаты наблюдений, сделанных советской станцией «Вега-2» в атмосфере Венеры....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Стало відомо, хто загинув в результаті вибуху авто у Києві

В результаті вибуху, що стався о 8 годині в Києві в Солом'янському районі, загинув військовий збройних сил України....