Активісти розповіли, чим хабар в пологовому будинку відрізняється від благодійного внеску

У вівторок, 21 квітня 2015 р., біля Пологового будинку №3 (м. Київ, вул. Василя Кучера, 7) відбулася вулична акція - флешмоб «Безхабарна інфографіка - породіллі», на якій активісти антикорупційних громадських організацій представили спеціальну інфографіку, яка дасть можливість кожній породіллі розрізняти, де є хабар, а де добровільні пожертвування.

За різноманітними дослідженнями тіньовий ринок благодійних внесків у медичних закладах України складає понад 3,5 мільярди гривен на рік. Практично в кожному пологовому будинку в «добровільно-примусовому» порядку заставляють всіх проділь платити благодійний внесок. Якщо останні намагаються з’ясувати для чого їх потрібно вносити і чи можна їх не сплачувати, вони наражаються на санкції від медперсоналу.

На початку квітня 2015 року громадськість Києва сколихнула подія, що відбулась в Пологовому будинку №3, де медичний персонал відмовся приймати пологи у породіллі, яка не внесла благодійний внесок у сумі 3 500 грн. І подібні випадки трапляються у багатьох пологових будинках нашої країни.

Для уникнення подібних корупційних дій, Громадський Рух «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» розробив спеціальну безхабарну інфографіку, яка допоможе породіллям розрізняти, що є хабаром, а що благодійним внеском і як захистити себе від незаконних дій медперсоналу. Також, під час флешмобу були презентовані додаткові інструменти протидії хабарництву у медичних закладах: Безхабарна гривна та Декларація доброчесності.

Також, під час акції була присутня породілля Іванна Поточняк, яка народжувала у Пологовому будинку №3 м. Києва, розказала, що, дійсно, за все доводилося давати хабарі як лікарям, так звичайним прибарильницям, які прямим текстом заявляли що і скільки «коштує».

Разом з тим, Головний лікар Пологового будинку №3 Кувіта Юрій зазначив, що готовий провести розслідування наведених фактів та зазначив: «Благодійні внески в нашому мед закладі є абсолютно добровільними і кожен може відмовитися від їх сплати». А для засвідчення своєї доброчесної позиції підписую Декларацію безхабарності Руху «Ні хабарництву», де зазначаю, що не даю і не беру хабарі.

За словами голови громадської організації “Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів” Сергія Гули, головне завдання проекту – надати породіллям основну інформацію про так звані «благодійні внески», які часто є узаконеною корупційною схемою. А також помогти породіллям захистити себе від свавілля  лікарів-злочинців. І ми готові нашим Рухом відстежувати подальшу діяльність не тільки цього пологового будинку, а й всіх інших.

Рух «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» буде і надалі роз поширювати серед широкого кола українців Безхабарну інфографіку, щоб люди змогли захистити себе від різноманітних медичних поборів.

Рекомендуємо прочитати

Активісти захистили Голосіївський парк від забудови

Судді Вищого Господарського Суду України визнали неправомірними рішення, прийняті скандальною суддею апеляційної інстанції Тищенко у справі захисту урочища «Би....

Це може бути цікавим

«Показания» попугая помогли осудить американку за убийство мужа

Суд американского города Мичиган признал американку виновной в умышленном убийстве собственного мужа в том числе на основании «показаний» попугая....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Беларуси милиционера заставили охранять кирпич

В Гомеле милиционер охранял кирпич....