Президент Литви Даля Грібаускайте вважає, що ситуація з правами жінок на окупованих бойовиками так званих «ДНР» і «ЛНР» територіях Донбасу є настільки ж жахливою, як і в інших регіонах, де тривають «заморожені конфлікти».

Про це вона заявила, виступаючи на конференції ОБСЄ та ООН у Вільнюсі, передає «Польське радіо».

«На окупованих територіях України насильство над жінками досягло високого рівня. Над жінками здійснюють фізичне та сексуальне насильство. Ситуація дуже схожа на ту, яка спостерігається в інших місцях Східної Європи та Кавказу: в Грузії, Молдові, Нагірному Карабаху», — заявила Грібаускайте.

Вона нагадала, що в результаті конфлікту покинути свої будинки були змушені більше мільйона українців, дві третини з яких — це жінки, які «тікають разом з дітьми і старшими членами сім’ї, піклуючись про них, маючи надзвичайну низьку підтримку».

«Ці жінки перебувають на лініях фронту, утримують свої сім’ї і часто саме завдяки їм життя триває навіть у найскладніших умовах«, — сказала Президент Литви.

Грібаускайте очолює Раду жінок-світових лідерів — мережі, яка об’єднує жінок, які є президентами чи прем’єрами своїх держав.загрузка...

Читайте також

Коментарі