Водіїв автобусів, які не взяли в дорогу бійця АТО, звільнили з роботи

Водіїв автобусів, які не взяли в дорогу бійця АТО, звільнили з роботи

Не з власної вини на добу запізнився у військову частину боєць 90-ї бригади Сергій Полторак. Його історію розповідає міський сайт Вінниці.

13 квітня водій автобуса на прізвище Баньковський не взяв у салон бійця 90-ї бригади Сергія Полторака, який повертався з дому на службу, хоча у воїна був квиток. Через це боєць після лікування у Вінницькому військово-медичному центрі на добу запізнився у розташування військової частини.

У 2004 році Сергій Полторак у складі миротворців служив в Іраку. З літа минулого року він в зоні АТО, Їхній підрозділ стояв у Пісках. У п’ятницю, напередодні Великодня, в Уладівці Літинського району поховали побратима Полторака – Дмитра Склярова. Сергій їздив провести друга, з яким потоваришував ще під час служби в Іраку у 2004 році. Каже, до кладовища ніс портрет Дмитра, втішав його 4-річного сина, дружину. Потім навідався до батьків у Ямпільський район. 13 квітня мав бути у військовій частині на Донеччині.

— Я завчасно взяв квиток на рейс Ямпіль-Вінниця, — розповів журналісту RIA Сергій Полторак. – Автобус з Ямполя відправляється о 5 годині 40 хвилин. Моє село знаходиться на трасі за 20 кілометрів від Ямполя у сторону Вінниці. Тут є обладнана зупинка. В касі попередив, що сідатиму в селі.

За словами Сергія, водій взагалі не зупинився. Хлопець був у військовій формі, тому водій не міг не звернути на нього увагу. Після того боєць найняв машину і поїхав у райцентр на автостанцію. Сподівався, що добереться до Вінниці наступним рейсом о восьмій ранку.

— Працівники автостанції мене запевнили, що з уже придбаним квитком поїду іншим автобусом, — розповідає боєць Полторак. – Відповідь водія «вбила» і їх, і мене. Той сказав, що у нього нема вільних місць і додав: «Нехай його Порошенко возить». Тоді я запитав прізвище водія. Сказали, що це Козлов з Ямпільского АТП.

Боєць зателефонував у військову частину, щоб попередити про проблеми з виїздом. Каже, звідти зателефонували у військкомат. Приходив на вокзал працівник військкомату. Переконавшись, що у військового є квиток, у військкоматі вирішили питання продовження на добу терміну повернення на місце служби. Сергій зрозумів, що добратися до Києва на 19 годину він уже не встигне, а саме тоді відправляється поїзд на Донеччину до місця дислокації підрозділу. Тому взяв квиток на наступний день.

У Вінниці на автовокзалі автобус зустрів керівник Спілки воїнів-миротворців Роман Слободяник. Він разом із Сергієм служив в Іраку. Каже, водій визнав свою помилку. Але тут, за словами пана Романа, підійшов чоловік, який назвав себе перевізником на прізвище Старенко і зробив винуватим бійця.

З Вінниці до Києва Степана Полторака проводжали два побратими по службі в Іраку. Один з них на ім’я Василь сказав, що тепер він друга не залишить одного. Василь уже був у військкоматі. Просив призвати в АТО. Але його дотепер не викликали. Якщо не візьмуть, поїде волонтером, щоб бути поруч з другом. Як колись в Іраку.

-Якби ще на початку АТО мобілізували наш батальйон, який був в Іраку, ми б давно прогнали з Донбасу цих Стрєлкових і Моторол, — каже миротворець Василь. – Призивають чомусь молодих, а такі, як я, які нюхали порох, залишаються у запасі. Як це пояснити?

P.S. Коли матеріал був підготовлений до друку, зателефонував голова Ямпільської РДА Михайло Вдовцов і повідомив, що перевізник Старенко і начальник Ямпільського АТП Франко надали в адміністрацію копії наказів про звільнення водіїв, які не взяли в дорогу бійця АТО.загрузка...

Читайте також