Мінфін: Грошей на виплати переселенцям вистачить до кінця року

У прямому ефірі інформаційної програми «Події» заступник міністра фінансів Роман Качур розповів про виплати переселенцям та зміни в постанові щодо фінансування окремих населених пунктів у Донецькій та Луганській областях.

За словами Романа Качура, Кабінет міністрів ухвалив зміни до п'яти постанов.

«У чому конкретно полягає суть змін? До сьогоднішнього дня існувало два типи населених пунктів: ті, в яких влада здійснює свої повноваження не в повному обсязі, і всі інші українські території. Це постанова 1085. Одночасно існував ряд населених пунктів, які вже повернулися під контроль України, але в яких і далі проводяться активні бойові дії. Саме тому ми ввели нове поняття - «прифронтові території». На сьогоднішній день кількість таких територій становить 62. Коли вперше було прийнято постанову, кількість населених пунктів, що не контролювалися України було 150, на сьогоднішній день ця кількість скорочена до 123. Населені пункти, які знаходяться на «лінії зіткнення» отримують можливість бюджетного фінансування - заклади освіти, охорони здоров'я. Загалом по року передбачені кошти для фінансування всій території: і в Донецькій, і в Луганській області. Це досить значні кошти - за освітою це 3,4 і 1,7 млрд. грн. відповідно, і з медицини - 4,8 і 2,4 млрд. грн. Тобто, якщо всі території повернутися під контроль - ми профінансуємо всі території. Соціальні виплати також будуть профінансовані. На сьогоднішній день ці зміни стосуються 62 населених пунктів - 3 міст та 59 сіл. Це близько 500 тис. людей», - говорить він.

Заступник міністра фінансів впевнений, що постанова почне діяти протягом тижня: «Постанова вже прийнята, є певні бюрократичні процедури оформлення цього документа. Я думаю, що буквально впродовж тижня вже буде можливість виробляти всі виплати. Кошти будуть передані на місця, казначейства зможуть проводити оплату».

Він також зазначив, що в постанову в разі необхідності можуть бути включені додаткові населені пункти: «Для того, щоб оперативно змінювати цю постанову - необхідно відповідне рішення Кабінету Міністрів. Я думаю, що таке рішення буде прийматися. Визначення територій, які відносться до українських і тих, де влада здійснює контроль не в повному обсязі - відноситься до компетенції Міністерства внутрішніх справ, але в окремих випадках ми готові брати на себе ініціативу.

Роман Качур також додав, що за розрахунками грошей для виплат переселенцям вистачить до кінця року: «Я нагадаю історію питання: в 2014 році були прийняті виплати переселенцям. Цього року - це 3,4 млрд. грн, які закладені в бюджеті. Станом на сьогодні їх отримують 800 тис. осіб. Ми бачимо певну стабілізацю ситуації, тобто основна хвиля приросту нових переселенців вже спала. Уряд прийняв рішення продовжити термін виплат, і ми розраховуємо, що цих грошей вистачить на виплати до кінця року», - підсумував він.

Рекомендуємо прочитати

В Киеве изменят режим работы метро ко Дню Конституции

На День Конституции в Киеве - 28 июня - метро будет работать на час дольшеОб этом сообщили в пресс-службе Киевского метро на их официальном сайте....

Це може бути цікавим

Я не стал бы держать пари, что Трамп через год все еще будет президентом, - Джеффри Сакс

(c) AFP 2017Поведение Трампа на международной арене вызывает недоумение у многих европейских политиков....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Швидкісний інтернет для офісів у Львові

Сьогодні бізнес не може обійтись без сучасних технологій....