Екологи закликають захистити Батиєву гору від забудови

20 квітня 2015 р. о 14:40 буде розглядатися справа за позовом заступника прокурора м. Києва до Київради і ТОВ "Вагра" про визнання незаконним та скасування рішення Київради від 23.10.2013 р "Про передачу ТОВ "Вагра" земельної ділянки для будівництва, обслуговування та експлуатації житлового будинку на вул.Волгоградській, 25 у Солом'янському районі м.Києва", визнання договору оренди недійсним та про визнання відсутності прав.
Де: Господарський суд м. Києва, вул. Б.Хмельницького 44-в. 
При собі мати паспорт.
Розглядатиметься справа про скасування рішення Київради №419/9907 від 23 жовтня 2013 року, яке дозволило забудовувати ділянку в центрі Батиєвої гори без згоди громади.
Суть справи. ТОВ «Вагра» збирається будувати у дворі будинків біля Протасового яру 13-поверховий будинок. Розпорядження про виділення земельної ділянки ТОВ «Вагра» в оренду на 10 років підписала в 2013 р. на той момент заступниця міського голови – секретар Київради Галина Герега.
ГО «Український суспільно правовий рух: Демократія через право» подала до суду на Київраду щодо відміни даного рішення. Суд у першій інстанції був програний, але громадська організація подала апеляцію. Третьою стороною у судовому процесі стали члени ініціативної групи Батиєвої гори.
Закликаємо підтримати громаду та прийти на пікет!
Конфлікт розпочався навесні 2014 року, коли забудовник почав підготовчі роботи. Місцеві жителі знесли паркан і пообіцяли встати живим щитом, щоб не допустити будівництва.
Місцеві мешканці проти, оскільки знищення зелених насаджень і побудова ще одного будинку завдасть їм значного дискомфорту, а встановлення паркану і підвезення техніки відбулися з порушеннями чинного законодавства. Побудова багатоповерхового будинку в центрі Батиєвої гори завдала б непроправної шкоди довкіллю і спричнить дискфоморт для меншканців району, досить щільно забдованого.
ТОВ «Вагра» планує будувати багатоповерхівку з підземним паркінгом впритул до паркану школи № 187, за 17 метрів від дитсадка, 20 метрів від будинку № 37 по Солом’янській. Під час будівництва буде суттєво обмежений проїзд транспорта до житлових будинків, прохід дітей до школи і садка стане небезпечним. Також через активну забудову Батиєвої гори за останні 2 роки відбулося близько 5 зсувів грунту. Особливу небезпеку відчувають мешканці будинків № 29, 29а, 25а, 27 через те, що будівлі розташовані безпосередньо біля яру, схили якого ніяк не укріплені.. Через несправний дощоприймач біля будинку № 29 вода під час рясних дощівв добігає до верхніх сходинок, що в комплексі може призвести до трагедії на кшталт Куренівської.
Місцеві жителі не раз виходили на захист свого двору від скандальної забудови і організували громадську охорону території. 21 серпня громада організувала громадські слуханння щодо скандальної забудови.

Рекомендуємо прочитати

На Київщині викрили мережу борделів

200 обласних правоохоронців провели масштабну спецоперацію та затримали організаторів злочинного секс-бізнесу....

Це може бути цікавим

Возле столичного ТРЦ погиб бездомний мужчина

В Киеве неподалеку от торгового центра нашли тело мужчины....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Планетологи нашли залежи воды на экваторе Марса

Повторный анализ снимков с зонда Mars Odyssey показал, что на экваторе Марса могут скрываться значительные запасы льда, указывающие на то, что в недавнем прошлом красная....