Споживання енергоресурсів в Україні зменшилося на 21% - чиновник

Протягом осінньо-зимового періоду 2014-2015 року Україні вдалося зменшити споживання енергоресурсів майже на 21%, що складає 1,8 мільярдів кубометрів газу.

Про це 16 квітня сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Кістіон під час свого виступу на семінарі «Енергетична ефективність та централізоване теплопостачання: стратегічний напрям політики підвищення енергетичної безпеки України».

«У зв’язку із необхідністю уникнення залежності від імпортованих енергоресурсів та приведенням цін і тарифів на комунальні послуги та енергоносії до економічно обґрунтованого рівня, питання енергозбереження залишається актуальним як для держави, так і для кожного громадянина зокрема. Нам вдалося майже в повному обсязі виконати завдання Уряду по зменшенню споживання енергоресурсів. З серпня-вересня 2014 року із запланованих 30% нам вдалося зменшити енергоспоживання на 21% та зекономити 1,8 млрд. кубометрів газу», - зазначив Володимир Кістіон.

Виконання стратегії розвитку держави до 2020 року передбачає досягнення енергетичної ефективності та незалежності держави, а також підвищення рівня життя громадян. Важливою складовою цього процесу є й підвищення якості надання житлово-комунальних послуг. Це висуває додаткові вимоги для підприємств житлово-комунальної галузі, які потребують модернізації та впровадження сучасних технологій.

«Наприклад, в комунальній теплоенергетиці працює біля 80 тисяч теплових агрегатів, з яких понад 25% відпрацювали термін більше 20 років, а з усієї протяжності теплових мереж, яка складає 262 тисячі км, біля 35 тисяч км віднесені до категорії «ветхі», - розповів Володимир Кістіон та окреслив кроки, необхідні для модернізації галузі.

За його словами, перше, що необхідно зробити – це сформувати ефективного власника в багатоквартирному житловому будинку, враховуючи, що на сьогодні більше 96% квартир приватизовані.

«Я ще раз хочу подякувати народним депутатам за підтримку у цьому питанні – вчора профільний комітет в другому читанні підтримав редакцію Закону «Про особливості права власності в багатоквартирному житловому будинку». Цей закон міняє філософію взаємовідносин в комунальній галузі, і його прийняття дасть мешканцям можливість вибору форми, способу управління, можливість співвласників багатоквартирного будинку самостійно визначати управителя будинку та нести відповідальність за своє майно», - вважає Перший заступник Міністра.

Наступним кроком, за його словами, має стати забезпечення самодостатньої економічної ситуації підприємств ЖКГ.

«Над цим питанням Мінрегіон працює спільно з народними депутатами. Наразі напрацьований законопроект, не дозволить регулятору затверджувати економічно необґрунтовані тарифи та містить обов’язкову складову розвитку за рахунок інвестиційних програм. З цього виходить третій важливий крок – створення відповідних інвестиційних умов для залучення інвестицій в житлово-комунальну галузь, розробка прозорих, зрозумілих правил гри для інвесторів, які готові вкладати кошти у розвиток української галузі ЖКГ», - зауважив Володимир Кістіон.

Він нагадав, що з 2008 по 2014 роки в Україні за підтримки Світового банку реалізовувався проект «Розвиток міської інфраструктури». Його бюджет складав 140 млн. доларів і його учасниками стали 14 підприємств.

«За рахунок цього ресурсу було модернізовано понад 400 об’єктів водопостачання, перекладено більше 50 кілометрів мереж, і основне – сьогодні, по факту, ми маємо зменшення споживання енергетичних ресурсів на понад 26% в рамках учасників даного проекту», - додав Перший заступник Міністра.

Рекомендуємо прочитати

Два фигуранта дела Мартыненко сбежали за границу

По информации САП, директор "Восточного горно-обогатительного комбината" Александр Сорокин и заместитель директора госконцерна "Ядерное топливо" покинули Украину....

Це може бути цікавим

Forbes обнародовал рейтинг самых богатых россиян

Российский Forbes опубликовал ежегодный рейтинг 200 самых богатых предпринимателей страны....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Украине закрылась немецкая торговая сеть

В украинской столице закрылся последний магазин немецкой сети по продаже строительных материалов и садового инвентаря Praktiker....