Петренко розповів, яким буде закон про очищення влади

У прямому ефірі інформаційної програми «Події» міністр юстиції Павло Петренко розповів про розгляд Конституційним судом справи щодо конституційності деяких положень закону «Про очищення влади».

За словами Павла Петренка, він розраховує, що розгляд буде проходити з суворій відповідності з Конституцією і законодавством України.

«Звичайно, є деякі побоювання, тому, що, як озвучували представники наших силових відомств на засіданні Антикорупційного комітету у Верховній Раді - відбуваються розслідування кримінальних наслідків щодо конституційного перевороту Януковичем та його оточенням, встановлено ряд фактів щодо участі в цьому процесі, в тому числі, суддів Конституційного суду. Фактично, конституційний переворот і зміна Конституції - були першими кроками до узурпації влади. Потім була, так звана, адміністративна реформа. Після була повна узурпація влади Януковичем, Революція Гідності. І закон про очищення влади спрямований якраз на те, щоб прибрати всі ці наслідки, які Янукович робив для того, щоб узурпувати владу. На жаль, сім суддів, які в 2010 році розглядали звернення про зміну Конституції - досі перебувають у складі Конституційного суду. І завтра будуть брати участь у розгляді закону про люстрацію. І тут виникає питання, яке піднімалося в Кабінеті міністрів і в експертному співтоваристві про те, що відповідно до закону у судді є право на самовідвід, якщо є конфлікт інтересів або ймовірність того, що возникн обставини, коли суддя буде неупередженим. Ми розраховуємо на те, що ці судді використовують це право (насправді, це їх право, а не обов'язок), якщо будуть відчувати хоча б невелику ймовірність того, що у них є певний конфлікт інтересів», - заявив він.

Міністр юстиції також додав, що це питання є дуже суспільно важливим і цікавим, тому, розгляд справи має бути, по-перше, публічним, а, по-друге, всі докази та пояснення, які будуть озвучуватися сторонами в цьому питанні - повинні бути досліджені судом.

«Я думаю, що необхідно залучати експертів, свідків, тих осіб, які брали участь у розробці закону, тих, хто голосував за цей закон. Найцікавіше - отримати інформацію про те, що закон відповідає Конституції від експертного співтовариства», - сказав Павло Петренко.

Він також зазначив, що зміни до закону, внесені відповідно до зауважень Венеціанської комісії, вже подані на розгляд до Верховної Ради: «Буквально вчора члени робочої групи, які працювали при міністерстві юстиції, заявили про те, що відповідні зміни готові, і вони зараз подані на реєстрацію у Верховну Раду. Фактично, всі зауваження, які були в проміжному висновку Венеціанської комісії, були враховані. Цей законопроект зараз обробляється експертами Венеціанської комісії, і ми розраховуємо, що парламент швидко розгляне всі зміни. Це ще одна підстава для того, щоб Конституційний суд, як мінімум, відклав розгляд справи».

Рекомендуємо прочитати

Российский политик заявил о проблемах со здоровьем

Российский оппозиционер Навальный заявил, что полученная травма глаза может оказаться неизлечимой....

Це може бути цікавим

Украинцев ждет резкая перемена погоды

На выходных украинцев ожидает потепление до 24 градусов тепла, исключением станет запад страны – здесь пройдут грозовые дожди, а столбик термометра будет колебаться в пределах 12-14 градусов....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Легендарний боксер емоційно прокоментував бій Кличко

Екс-чемпіон світу у важкій вазі Леннокс Льюїс вважає, що поєдинок Кличко – Джошуа – найкраще з того, про що можуть мріяти шанувальники боксу....