Лев Парцхаладзе назвав головних будівельних корупціонерів Київської області

Київська обласна державна адміністрація провела відкриту дискусійну панель «СТОП Корупції в Київській області – від слів до дій», під час якої було презентовано детальний план зниження рівня зловживань в дозвільних та погоджувальних інстанціях області: Держземагентстві, Держреєстрі, Держархбудінспекції та районних управліннях архітектури і містобудування, а також список найкрупніших будівельних корупціонерів області.

image

У заході взяли участь голова КОДА Володимир Шандра, перший заступник голови КОДА Лев Парцхаладзе та голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк.

За словами Лева Парцхаладзе, за рік у Київській області Держземагентством, Держреєстром, Державною архітектурно-будівельною інспекцією та управліннями архітектури і містобудування видається близько 300 тисяч документів дозвільного характеру. Щорічний тіньовий обіг коштів у цих інстанціях становить 200 млн гривень.

«За даними Transparency International Україна, наша країна посідає 142 місце зі 176-ти за рівнем корупції. Безперечно, перемогти корупцію одразу в усій країні неможливо. Потрібно починати «знизу», з окремих випадків», – переконаний Лев Парцхаладзе.

Згідно з презентованим планом, головні напрями роботи – боротьба з фірмами-посередниками, які задіяні у корупційних схемах керівників дозвільних органів, усунення корупційних шпарин у законодавстві, інформування громадян про їхні права, підвищення рівня відкритості та доступності інформації, підвищення заробітних плат чиновників дозвільних органів.

Голова Київської облдержадміністарції Володимир Шандра зазначив, що у КОДА питання боротьби з корупцією перебуває на особливому контролі, а головні інструменти цієї боротьби – відкритість, прозорість, громадський контроль.

«Наше завдання – зробити ці зміни системними, зробити отримання дозвільних документів прозорим, щоб люди повірили у те, що можна добитися справедливості. Ми запрошуємо до співпраці громадськість, адже без активної позиції кожного громадянина систему корупції зламати не вдасться», – зазначив Володимир Шандра.

Наводячи приклади конкретних кроків у боротьбі з корупцією, Максим Мартинюк, голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, розповів, що у найближчий час буде замінено на конкурсній основі керівників усіх територіальних органів Держгеокадастру.

«Кадрові зміни – лише один із елементів боротьби з корупцією. Ця боротьба буде спрямована на створення таких процедур, сервісів із надання адміністративних послуг громадянам, які б унеможливили виникнення корупційних дій», – зазначив Максим Мартинюк.

Він також нагадав, що на базі Київської області Державна архітектурно-будівельна інспекція реалізовує проект зі створення консультаційних центрів, які допоможуть у боротьбі з посередницькими фірмами, що перебувають у корупційних зв’язках з дозвільними інстанціями.

Дискусійна панель відбулася за підтримки територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» в Київській області, Громадської ради КОДА, Американського центру громадського права (ACLC), Антикорупційного Комітету Майдану та SPN Communications.

Рекомендуємо прочитати

Стало известно, во сколько обойдется инвесторам гигантская "умная ферма"

Египет и Корейско-Арабское общество (KAS) подписали соглашение о сотрудничестве для создания в североафриканской стране интегрированного сельскохозяйственного го....

Це може бути цікавим

На Контрактовой площади снесли кафе

На Контрактовой площади в Киеве идет подготовка к масштабной реконструкции сквера №3 (участок находится возле входа в метро и трамвайных остановок)....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Киянину дали 2,5 роки в’язниці за нацьковування пса на чоловіка

Шевченківський райсуд засудив киянина, який нацькував пса на чоловіка, до 2,5 років ув’язнення....