У Києві повинні бути встановлені лічильники теплової енергії до початку нового опалювального сезону. Це — завдання монополістів. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в ефірі «Першого національного».

«Встановлення лічильників — один з напрямків, яким чином люди можуть економити на оплаті за тепло. За підрахунками, там, де встановлені лічильники, економія-  близько 30%. Ми зобов’язали монополістів встановити лічильники тепла у київські будинки. Більш того, ми виділили 50 млн грн з бюджету Києва для встановлення таких лічильників. Ще близько 400 млн — за «Київенерго». Вони повинні зробити так, щоби ці лічильники були встановлені до початку нового опалювального сезону», — наголосив Віталій Кличко.

Відповідаючи на запитання, чому у Києві не вимкнули опалення, коли потеплішало на вулиці, Кличко відзначив: «Було декілька теплих днів і було багато дзвінків — потрібно відключати батареї. Сьогодні температура вночі була +2 градуси, вдень +6 градусів і тепер мені телефонують і кажуть: так холодно, потрібно вмикати батареї. Хочу підкреслити: ми працюємо виключно в законодавчому полі. Опалювальний сезон закінчується, коли середньодобова температура перевищує +8 градусів протягом трьох днів», — сказав Віталій Кличко.

Він відзначив, що 8 квітня було ухвалене рішеня про завершення опалювального сезону в столиці. І зауважив, що зупинка системи центрального опалення згідно з технічним регламентом займає від 3 до 7 днів. «Це технічні вимоги. Систему неможливо виключити, як рубильник. Ми залежимо від того, з яким обладнанням працюємо. Наша система опалення — найбільша в Європі — залишилась нам з радянських часів. Але зараз ми поступово переходимо на систему опалення окремих будинків», — зазначив мер Києва.загрузка...

Читайте також

Коментарі