Кличко розповів про новий літак від заводу «Антонов»

Кличко розповів про новий літак від заводу «Антонов»

Створення і продаж на світовому ринку нового літака АН-178 — це, насамперед, крок уперед нашої економіки і значний крок у євроінтеграційному напрямку України. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко на урочистій церемонії завершення побудови та передачі на випробування літака АН-178.

«Я неодноразово бував у вас на підприємстві і сьогодні хочу привітати вас зі справжньою подією у вітчизняному літакобудуванні – завершенням побудови та початку випробувань нового транспортного літака Антонов-178, — сказав Віталій Кличко. — Це – і робочі місця, і нові надходження до держбюджету, адже у виробництві АН-178 задіяні понад 30 українських підприємств. Крім того, це – великий  крок в євроінтеграційному напрямку. Бо понад 200 компаній з 14 країн світу, у тому числі Великої Британії, Німеччини, Франції та Голландії надають свої комплектуючі вироби для нашого АН-178. Саме так, через спільну реалізацію масштабних комерційних програм, і повинні йти реальні інтеграційні процеси», — наголосив мер Києва.

Кличко зазначив, що незважаючи на складний час і багато перепон, трудовий колектив зробив великий крок вперед, важливий для підприємства, міста Києва і для нашої держави. «Хочу привітати кожного з вас, хто доклав свої зусилля, свій досвід, знання, енергію, щоби ця презентація відбулася. 7 травня будуть повітряні випробування цього літака. Буду дуже вдячний, якщо зможу взяти у них участь», — сказав Київський міський голова.

Мер також висловив сподівання, що цей літак використовуватиметься не тільки в Україні, а й в багатьох інших країнах. «Я щойно отримав інформацію, що вже є попередні замовлення. Велика справа — побудувати літак, дуже важливо запустити в повітря і не менш важливо — щоби був попит на ці літаки, які мають історію, встановили багато світових рекордів. Хочу побажати подальших успіхів у реалізації цього проекту. Це сьогодні дуже важливий крок для всіх нас», — відзначив Віталій Кличко.

Він також підкреслив, що нагальне питання сьогодні — обороноздатність України. І зауважив, що на базі цього комерційного літака, «Антонов» за завданням Міноборони України, почав створення його військово-транспортної версії. «Прийняття цієї машини на озброєння підвищить мобільність нашої армії та наблизить її до сучасних стандартів», — сказав Кличко.загрузка...

Читайте також

Коментарі