НКРЕКУ, Нафтогаз і Міністерство енергетики та вугільної промисловості повинні пояснити українцям, звідки взялася ринкова ціна на газ на рівні 9600 грн.

Таке доручення сьогодні на засіданні уряду дав прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, передає ЛІГАБізнесІнформ.

«Я вимагаю від Національної комісії регулювання енергетики і комунальних послуг, від Нафтогазу та Міністерства енергетики поясніть людям, як формується тариф, звідки взялася ця цифра — 9600 грн. Це реальна вартість газу, яка встановлена ​​і яку платить промисловість. Громадяни України, які споживають газ для опалення, платять 3600 грн, якщо обсяг споживання — до 200 кубометрів. Це практично 80% населення»,— зазначив Яценюк. За його словами, вартість 7200 грн для населення оплачується тільки за ті кубометри, які перевищують поріг в 200 куб м.

«Людям треба говорити правду. 9600 — це ринок. Він формується таким чином: береться середня ціна імпорту природного газу, множиться на курс долара, потім додаються рентні платежі, потім додається транспортування, потім множиться на податок на додану вартість. Проста арифметична дія. Я вимагаю, щоб всі підприємства енергетики пояснили людям, звідки ми взяли цифру 9600 — ринок, і 3600 — для соціальної норми»,— підкреслив він.загрузка...

Читайте також

Коментарі