Тариф у 9300 грн за газ для населення – близька реальність

Відповідно до зобов’язань, взятих Україною перед МВФ, до квітня 2017 року ціна на газ для населення має відповідати рівню паритету імпорту, а НАК «Нафтогаз України» отримуватиме 75% від цієї суми. З огляду на це до квітня 2017 року українці сплачуватимуть за газ за тарифом $370.

Про це розповідає прес-служба громадської організації.

«Розрахунки “Публічного аудиту” прості. Так, на сьогодні вартість імпортного газу коливається в межах $250 за тисячу кубів. Отже, кінцева мета реформування – досягнення ціни в 7 тис. грн (за теперішні курсом). І це лише та сума, яку має отримувати «Нафтогаз». Якщо до неї додати ПДВ й цільову надбавку, транзит та надбавку на постачання, отримаємо тариф у 9300 грн», – розповідає заступник керівника «Публічного аудиту» Андрій Вігірінський.

Спеціаліст вказує, що з квітня 2016 року пільговий тариф в 3 600 грн для населення буде скасовано. Він також зазначає, що вартість газу, імовірно, й надалі підвищуватиметься, оскільки в рамках меморандуму з МВФ Уряд зобов’язався переглядати щоквартально тарифи на природний газ, залежно від так званих релевантних факторів, як-от: динаміка цін на імпортний газ та обмінний курс. «Тому, якщо ці компоненти змінюватимуться впродовж року, відповідно зазнаватиме змін й роздрібна ціна для населення, щоби НАК отримував фіксовану суму, адже його прибуток має бути стабільним, а розділяти ношу додаткових витрат із населенням монополіст не планує», – пояснює він.

Як резюмує керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, заяви чиновників про можливий перегляд і зменшення тарифів на комунальні послуги є безпідставними. Навіть якщо на міжнародних ринках вартість газу буде зменшена, це не позначиться на тарифах для населення, оскільки в них закладено перш за все політичні фактори порятунку монополіста, а вже потім – механізми ринкового ціноутворення.

Нагадаємо, з 1 квітня 2015 року набрала чинності постанова НКРЕКП №583 від 03.03.15, якою встановлено нові тарифи на природний газ для населення. З урахуванням ПДВ, збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу, тарифів на послуги з транспортування, розподілу і постачання природного газу за регульованим тарифом, українці платитимуть за природний газ:

1) для приготування їжі та/або підігріву води – 7,188 грн за 1 м3;

2) для індивідуального опалення або комплексного споживання (індивідуальне опалення, приготування їжі та/або підігрів води): у період з 1 травня по 30 вересня (включно) – 7,188 грн за 1 м3; у період з 1 жовтня по 30 квітня (включно): за обсяг, спожитий до 200 м3 природного газу на місяць (включно), – 3,600 грн за 1 м3; за обсяг, спожитий понад 200 м3 природного газу на місяць, – 7,188 грн за 1 м3.

Рекомендуємо прочитати

Доба в АТО: без втрат, 21 обстріл

За минулу добу в зоні АТО внаслідок бойових дій втрат немає....

Це може бути цікавим

В Чернобыльской зоне нашли мусор из Львова

На территории зоны отчуждения Чернобыльской АЭС вчера, 24 апреля, обнаружили львовский мусор....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Глава миссии ОБСЕ отправился на Донбасс

Ертугрул Апакан будет руководить действиями наблюдателей, связанными с подрывом автомобиля ОБСЕ, из зоны АТО....