Нардеп розповіла, коли українці "зможуть отримати безвізовий режим"

Якщо влада не зменшить інтенсивності своєї роботи, то українці можуть отримати безвізовий режим з країнами ЄС вже в найближчій перспективі. Про це заявила народний депутат Оксана Юринець під час парламентських слухань «Перспективи запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України».

За словами Юринець, перед Україною стоїть низка завдань, які мають бути виконані для лібералізації візового режиму. Зокрема, йдеться про масштабне введення закордонних біометричних паспортів, створення незалежного антикорупційного органу, вдосконалення законодавства та державної політики у сфері протидії дискримінації. «Реформи, які вже здійснені Києвом можна розглядати як такі, які сприяють посиленню безпеки у питанні управління кордонами та міграцією, а також боротьбі з організованою злочинністю», - сказала вона.

За словами «ударівки», перспективи України щодо отримання безвізового режиму з ЄС необхідно розглядати з урахуванням кількох суттєвих факторів. «Набуття Україною безвізового режиму є суспільним запитом, бо відкриває нові перспективи», - сказала Юринець. Вона зауважила, що лише 10% українців побували у країнах Європи. «Можливість безперешкодно переміщуватися в європейському просторі дозволить українцям усвідомлювати себе частиною європейською спільноти. Чим більше українців відвідає європейські країни, тим більше з них привезуть назад до України європейські підходи до вирішення важливих суспільних питань», - підкреслила нардеп.

За словами Юринець, політично ЄС готовий запровадити безвізовий режим для українців. «Низка країн ЄС вже сьогодні спростили процедуру надання українцям віз. Зокрема, йдеться про Хорватію, Болгарію, Румунію, Чехію та Польщу», - нагадала народний депутат.

Оксана Юринець зауважила, що сьогодні слід запобігати політичним спекуляціям в питанні безвізового режиму. Вона наголосила, що такий популізм виник навколо Ризького саміту у травні цього року. «Політично безвідповідально поширювати думку, що під час саміту не планується запроваджувати безвізовий режим. Адже надання безвізового режиму є усталеним рішенням. Натомість Україна може отримати конкретний календарний план дій згідно з яким сторони досягнуть бажаної угоди над якою працюють ще з 2008 року. Важливо не плутати поняття безвізовий режим та лібералізація візового режиму. Під час Ризького саміту варто очікувати позитивного рішення щодо спрощення візового режиму з боку ЄС», - сказала народний депутат.

Рекомендуємо прочитати

На КПИ после сноса МАФов перекрыли улицу

В Киеве полиция перекрыла Политехнический переулок, где накануне массово сносили торговые точки....

Це може бути цікавим

Mercedes-Benz Kiev Fashion Days SS`18: стало известно расписание

Организатором уже 15-го сезона Mercedes-Benz Kiev Fashion Days является парижская LMG Group....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В КГГА хотят добавить в коммуналку страхование домов

В КГГА хотят включить в коммунальные платежки тариф за страхование домов....