В минулому році 16 з 22 країн шенгенської зони значно збільшили кількість відмов у видачі віз громадянам України.

У ряді консульств частка відмов зросла на сотні відсотків, а Бельгія відмовляла кожному десятому заявнику, передає Європейська правда.

Торік, вперше за останнє десятиліття, українці самі стали менше звертатися за шенгенськими візами. Через війну та економічну кризу можливості подорожувати у наших співвітчизників істотно скоротилися. В той же час абсолютна більшість держав ЄС, що мають представництва в Україні, збільшили частоту відмов у минулому році. У 12 з них кількість відмов зросла більш ніж на третину. У п’яти — більш ніж удвічі.

Найчастіше у візах українцям відмовляє Фінляндія, на другому місці Швейцарія, а замикає першу трійку Іспанія. Не поспішає видавати візи українцям і Португалія, яка останнім часом стала популярним напрямком не тільки для туристів, а й стартаперів.

В той же час частіше видавати візи українцям у 2014 році стали, насамперед, Латвія і Литва, а також Словенія, Естонія і Польща, на яку припадає майже 40% всіх виданих українцям віз.

Серед країн, які зменшили кількість відмов — Німеччина, яку, як правило, асоціюють з жорсткими умовами міграції. Рівень відмов тут все ще високий (майже 5%), однак динаміка позитивна (в 2013 році рівень відмов перевищував 6%). Н

e82a5e1-4Позитивним моментом можна назвати зростання динаміки видачі мультивіз. У 2014 році всі країни Шенгену збільшили відсоток виданих багаторазових віз (52,4% з усіх виданих віз в 2014 році в порівнянні з 39% в 2013-м). Лідери за темпами зростання виданих мультивіз — це, в основному, туристичні країни. Іспанія збільшила даний показник більш ніж у чотири рази, Греція — більш ніж утричі. В Італії, Португалії, Чехії та Норвегії зростання склало від 66% до 80%.

Українці мають найбільше шансів отримати мультивізу в такі країни, як Словенія (94,2% заявників отримали багаторазову візу в 2014 році), Литва (82,4%), Словаччина (72,2%), Нідерланди, Естонія і Польща (вище 66%).загрузка...

Читайте також