Бойовики вихваляються, що ОБСЄ «на їхньому боці»

Бойовики вихваляються, що ОБСЄ «на їхньому боці»

 

«ОБСЄ наше повністю» — ВКонтакте бойовика ДНР «Мішки Япончика» з’явилися фото на тлі автомобілів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, повідомляє спільнота Свободный Донбасс.

«Можливо, що й цих «ополченців» підвозили по їх «мокрим «справам» неупереджені арбітри «(як і тих бойовиків, які підсаджувалися в джип експертів ОБСЄ в жовтні)?», — задає питання Обозреватель, розслідуючи ефективність моніторингової місії в зоні бойових дій у Донбасі.

Нагадаємо, спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СММ) розпочала свою роботу 21 березня 2014 у зв’язку зі зверненням уряду України в ОБСЄ та консенсусним рішенням всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ. Місія працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень, у всіх регіонах України. Її головне завдання — об’єктивно і неупереджено спостерігати за ситуацією в Україні, звітувати по ній і сприяти діалогу між сторонами.

Роботу «неупереджених арбітрів» ОБСЄ українці за підсумками описують фразою: нічого не бачу, нічого не чую, нічого нікому не скажу.

Так, жодного російського солдата представникам ОБСЄ в Україні за рік війни виявити так і не вдалося, тоді як звичайні жителі Донецька запевняють: в їхньому місті постійно базуються представники московської дивізії імені Дзержинського (спецвійська РФ, які спеціалізуються на зачистки і ліквідаціях). А блогери називають точні координати місць дислокації підрозділів ГРУ і навіть втрати російської армії у війні з Україною.

Місія ОБСЄ неодноразово піддавалася критиці через свою непринциповою і неадекватнe позиції. Квота російських представників у складі СММ явно завищена, при цьому в Міноборони України припускають, що в число спостерігачів входять діючі співробітники російської ФСБ, для яких збирати розвіддані так само природно, як і вести ганебну гру.

Решта представників ОБСЄ також не можуть похвалитися «неупередженістю». Так, нещодавно донецький майданівець Максим Манец вже домігся звільнення голландського спостерігача від ОБСЄ в Україні Гербертf Мейєр-Баде (Herbert Meyer-Bade), який, працюючи в Луганській області, без сорому постив у себе в твіттері антиукраїнські фейки.

«На думку командира 8-ї окремої роти ДУК «Правий сектор» Андрія Гергерта, який базується в Широкиному, бойовики «ДНР» перебувають на зв’язку з працівниками ОБСЄ, і «користуються ними» для перемир’я — коли потрібно завезти боєкомплекти, евакуювати поранених, або ж «просто відпочити», — пише видання.загрузка...

Читайте також

Коментарі