Станом на 19 березня заяви на отримання земельних ділянок подали близько 30 тис. військовослужбовців.

Про це сказав глава Держгеокадастру Максим Мартинюк в інтерв’ю ZN.UA.

Найбільше заяв подано у Волинській (3443), Львівській (3171), Київській (3066), Миколаївській (2512), Житомирській (2159), Рівненській (1896) областях. Найменше — в Одеській (55), Харківській (56) і Запорізькій (246).

Виділено всього близько 10 тис. га, і цей процес, обіцяє Мартинюк, буде продовжуватися.

«Процес виділення земель ветеранам сьогодні йде в цілому без затримок, я особисто тримаю його на контролі — всі виникаючі спірні питання ми намагаємося вирішувати без тяганини в оперативному порядку», — повідомив чиновник.

За його словами, для учасників АТО діє стандартна процедура і нормативи отримання землі, прописані в Земельному кодексі. Але перед усіма начальниками обласних управлінь земельних ресурсів поставлено завдання знайти масиви — це кілька десятків гектар, як правило, — і розподілити їх між учасниками АТО.

Мартинюк зазначив, що питання того, як військовослужбовці потім будуть використовувати цю землю, це виключно їхня справа.

«Захочуть — продадуть, захочуть — побудують будинок або займуться фермерством. Це вже їхнє право, а наш обов’язок — виділити їм цю землю, на яку вони мають право згідно з законом», — сказав чиновник.загрузка...

Читайте також

Коментарі