Американські медики вперше за допомогою антитіл змогли придушити розвиток вірусу імунодефіциту людини в живому організмі. Клінічні випробування вказують на те, що концентрація вірусу в крові знизилася в кілька сотень разів, повідомляє з посиланням на  журнал Nature Lenta.ru.

В організмі приблизно 10% пацієнтів з ВІЛ виробляються природні антитіла, які успішно протидіють більш ніж 100 штамів вірусу. Однак висока швидкість мутації дозволяє вірусу успішно долати ці бар’єри. Новий засіб лікування створили за допомогою клонування природних антитіл і збільшивши їх концентрацію.

Імунологам вдалося випробувати антитіла 3BNC117 на 29 добровольцях із США і ФРН (ВІЛ діагностували у з них 17). Максимально висока доза антитіл змогла скоротити концентрацію вірусу в крові в раз 8-250.

Разом з тим, зазначають дослідники, рано святкувати успіх на цьому фронті, оскільки ефект придушення розмноження ВІЛ тривав лише 28 днів.

Так, висока швидкість мутації вірусу знешкодила 3BNC117 через приблизно місяць після початку лікування. Щоб надати новому методу ефективність, необхідно як мінімум створити друге антитіло і застосовувати його у поєднанні з першим — щоб у результаті отримати щеплення від ВІЛ, яке б діяло не менше року.

Наголошується, що для лікування вже хворих на ВІЛ пацієнтів такі антитіла могли б доповнювати підтримуючу терапію.

Тим не менш, пишуть дослідники, до практичної реалізації проекту ще далеко. За їх словами, сумніви викликає і висока вартість антитіл: кожен такий курс лікування обійдеться пацієнту в кілька тисяч доларів.загрузка...

Читайте також

Коментарі