Нардеп розповів, як впорядкувати банківську систему

Нардеп розповів, як впорядкувати банківську систему

Впорядкування умов повернення строкових депозитів дасть можливість стабілізувати банківську систему України. Про це заявив народний депутат Павло Різаненко під час розгляду в сесійній залі проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо умов повернення строкових депозитів).

За словами Різаненка, згідно з діючою системою, вклад може бути повернений фізичній особі за першою вимогою. «Однак, нині 70 відсотків зобов’язань банківської системи — це вклади фізичних осіб. Банки фінансують довгострокові кредити «короткими» грошима», — зауважив народний депутат.

Він нагадав, що під час кожної економічної кризи, серед населення починається паніка і масовий відтік депозитів. «Однак банки не можуть виплатити 70 відсотків своїх зобов’язань. І тому банки стають неліквідними», — наголосив Павло Різаненко.

Проектом Закону передбачається внести до Цивільного кодексу України зміни такого змісту:
— банківські установи видають вклад (депозит) та нараховані проценти за цим вкладом відповідно до виду договору банківського вкладу:
— за договором на вимогу банк зобов’язаний видати вклад або його частину та нараховані проценти за цим вкладом на першу вимогу вкладника;
— за договором банківського строкового вкладу банк зобов’язаний видати вклад та нараховані проценти за цим вкладом із спливом строку, визначеного у договорі банківського вкладу. За даним договором банківського вкладу можливе повернення вкладникові вкладу на його вимогу до спливу строку або до настання інших обставин, визначених договором, виключно у випадках, коли це передбачено умовами договору банківського строкового вкладу.

Павло Різаненко також зауважив, що закон, в разі ухвалення, не стосуватиметься вкладів, які були зроблені раніше. Законопроект був ухвалений в першому читанні.загрузка...

Читайте також

Коментарі