Столичний сквер Небесної сотні можуть забудувати

unnamed2 (1)

Київські активісти і місцеві жителі, які облаштували в 2014 році своїми силами і за власні кошти сквер Небесної Сотні по вулиці Михайлівській, 24-26, дізналися про рішення суду від 14 жовтня 2014 року, що залишає в силі плани з будівництва у дворах і на Михайлівській площі офісного центру. Про це розповіла координатор спільноти «Місто-Сад» Євгенія Кулеба, пише Вечірній Київ.

unnamed1

- Ми дізналися, що прокуратура вже все без нас «повирішувала», - розповіла активістка.

unnamed3

- Поки ми створювали на місці існуючого тут 7 років звалища Сквер, прокуратура прокрутила класичну для себе схему - тихесенько програла всі суди, без ніяких повідомлень. Ми подали заяву в березні 2014 року, тоді прокурор сказав, що він повідомить про суди в письмовому вигляді, але сказав, що це триває роками. Однак про суди, їх результати, про апеляції ніхто нікого не повідомляв. У рішенні стоїть, що ми не з'явилися. Ми кілька тижнів тому попросили депутата Київради Рену Назарову довідатися, як там наша справа - і ось що виявилося. Зараз справа в касаційному оскарженні.

Засідання Київського господарського суду, де було прийнято рішення про відмову в позові, вела суддя Пригунова А. Б., міську прокуратуру представляла Лядецька Л.В.

21922-0

Сквер, прилеглий до Михайлівській площі, який так і називався «Сквер по вулиці Михайлівській» був без громадських слухань за рішенням Київради від 8 лютого 2007 року No 124/785 (ділянка площею 0,3 га) переданий ТОВ «Укринвестресурс» для реконструкції скверу та будівництва готельно-офиского комлексу. Оренда була оформлена на 10 років 30 березня 2007 року ділянки 0,5512 га, а вже 31 травня 2007 року між Київрадою та ТОВ «Укрінвестресурс» був укладений договір купівлі-продажу ділянки в 0,2549 га.

Під час судового розгляду Міністерство юстиції України надіслало лист, в якому заявило про порушення Україною обов'язків щодо захисту інвестицій компанією «GPP DEVELOPERS LTD» при позбавленні прав на ділянку вже ТОВ «Грін Плаза» - відповідно до договору між Україною і Сполученим Королівством Великобританії і Північної Ірландії від 10 лютого 1993 року. Можливий збиток оцінювався в 20 млн дол. США.

Проект землеустрою був погоджений Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища КМДА 29 грудня 2006 року, а 19 січня 2007 року Державна служба з питань національної культурної спадщини також надала позитивний висновок.

Частина ділянки, що входить до складу Михайлівській площі, розташована на території історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ». Крім цього, у разі будівництва необхідно частково перекривати Михайлівську площу, оскільки на ділянку фізично не може заїхати великогабаритна техніка. У дворах навколо Скверу, як зазначає Євгенія Кулеба, все в ямах, рухається схил.

Рекомендуємо прочитати

У Києві невідомі з вибухівкою хотіли атакувати офіс "Батьківщини"

На офіс ВО "Батьківщина" хотіли напасти невідомі, озброєні вибуховими пристроями....

Це може бути цікавим

СБУ спіймала чотирьох антиукраїнських пропагандистів

Чотирьох антиукраїнських пропагандистів викрила Служба безпеки України у різних регіонах держави....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Под Киевом состоялся показ Bloody Queen by MILANIA

Линия одежды «Bloody Queen by MILANIA» направлена не только на то, что бы порадовать поклонников прекрасными летними платьями, но и для того, что бы ещё раз привлечь внимание ....