Волинець: Держава винна шахтарям близько 900 млн грн

У прямому ефірі інформаційної програми «Події» голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець розповів про статус погашення боргів по зарплаті шахтарів.

За словами Михайла Волинця, сума, яку сьогодні виділила Верховна Рада для погашення боргів по зарплаті шахтарям - недостатня.

«За минулий рік шахтарям з державних шахт винні 81 млн грн. За січень і лютий - 365 млн грн. Але вже необхідно платити зарплату за березень. Таким чином, загальна заборгованість зараз становить близько 900 млн грн. Коли шахтарі чують, що боргів немає - вони дуже сильно обурюються. Тому, що профільний міністр повинен знати реальну картину і розуміти, які заходи потрібно вжити для того, щоб стабілізувати ситуацію. Цього немає. Тому, звичайно, у шахтарів дуже великі претензії до міністра. З'їзд буде проходити не один день, а 21 і 22 квітня. Влада розраховувала, що шахтарі приїдуть і їх локалізують в закритому приміщенні, маленькою групою, поговорять і поїдуть. Так не буде. Підтримувати делегатів з'їзду будуть кілька тисяч інших гірників, які теж приїдуть до Києва», - говорить він.

Голова Незалежної профспілки гірників також сказав, що неодноразово зверталися до представників влади з проханням розібратися в ситуації.

«Ми регулярно звертаємося з проханнями до П.Порошенко і А.Яценюка з проханням розібратися в ситуації. Весь час виникають якісь складнощі. Якби люди чули об'єктивну інформацію ... Сам Демчишин - з команди Президента, і чомусь не прибирають людини, яка не справляється зі своїми посадовими обов'язками. Прем'єр-міністр не реагує на те, що в Кабінеті міністрів є людина, яка руйнує не тільки енергетику, але й економіку країни і завдає шкоди іміджу уряду, влади, призводячи до недовіри з боку населення до центральних органів влади», - заявив він.

За його словами, суми в 400 млнгрн. вистачить всього на один місяць.

«Мій колега Віктор Турманов сказав наступне: з Росії купили електроенергію. У січні ціна становила 85 коп. А нашу електроенергію з наших електростанцій забрали по 68-72 коп. Тобто, створили для російської економіки більш комфортні умови і, таким чином, знищують наші електростанції. Тим більше, зупинилися шахти. По-друге, міністр не здатний нас чути, він не компетентний, і дії абсолютно руйнівні. Шахтарі змушені брати ситуацію в свої руки. Мої слова перекручують, кажуть, я сказав, що ми візьмемо владу в свої руки. Не владу, а ситуацію. І, дійсно, такого міністра треба буде виносити з крісла. У прямому сенсі. Ті 400 млн грн. які виділяються - це на один місяць. А поточна зарплата не буде виплачуватися, тому, що електростанції не здатні розрахуватися з шахтарями за спожите вугілля, шахтарі не можуть розплатитися в енергетиками за енергію. Коло замкнулося», - наголосив Волинець.

Він також підкреслив, що проблема не тільки в профільному міністрові. Не сформована програма енергетичного комплексу, не збалансовані енергоносії.

«Кабінет міністрів повинен розуміти це і теж нести відповідальність. І коли в січні ми пікетували Кабінет міністрів, Прем'єр-міністр дав доручення міністру Демчишину очолити групу за участю міністра фінансів, економіки, соціальної політики, інфраструктури - і напрацювати пропозиції щодо поліпшення ситуації. Ця комісія у повному обсязі не зібралася», - наголосив профспілковий лідер.

Михайло Волинець додав, що якщо з бюджету не виділяється державна підтримка, що погано для шахтарів та економіки країни. Але у міністра немає грошей, якими він міг би управляти. Тому, вигідно через посередницьку компанію «Вугілля України» розподіляти потоки і вугілля та грошей І той, хто розподіляє - передбачає свої накладні витрати. ДТЕК, наприклад, пропонує купити вугілля у Волинських і Червоноградських (Львівська обл.) шахтарів. І запропонували таку ціну, без посередників, яка стала досить високою для українського вугілля - 1500 грн. Зазвичай реалізація йде від 800 грн. до 1100 грн. Але керівникам міністерства це не вигідно.

Рекомендуємо прочитати

Концепция «дом как электростанция» поможет сэкономить на счетах до 60%

Если дома будут спроектированы так, чтобы они сами могли производить, хранить и использовать солнечную энергию, счета за электроэнергию могут быть уменьшены на 60%, ....

Це може бути цікавим

Рейтинг одобрения Трампа в России почти в два раза превосходит уровень поддержки Путина в США

"Более половины россиян, опрошенных в ходе недавно опубликованного исследования общественного мнения, выразили одобрение руководством Дональда Трампа в США, где ....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Голосієво хочуть знищити монумент волонтерам

У Києві хочуть знести пам’ятник Волонтерам у на проспекті Науки, 22 і звести на його місці торгово-розважальний центр....