В «Українській Венеції» прокладуть каналізацію

Департамент екології та природних ресурсів Одеської ОДА 31 березня за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «СМУ-22» на реконструкцію каналізаційних очисних споруд міста Вилкове за 61,29 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель», пишуть Наші Гроші.

Реконструкцію каналізації у Вилкові проводять за грантові гроші ЄС у рамках проекту «Інвентаризація, оцінка та зменшення впливу антропогенних джерел забруднення в Нижньодунайському регіоні України, Румунії і Республіки  Молдова» (Європейський інструмент сусідства та партнерства). Роботи мають виконати до кінця поточного року, у вартість також входить придбання обладнання.

Власником фірми «СМУ-22» з 2011 р. є Василь Чикур. За першою освітою Чикур медик, за другою – юрист, раніше працював у податковій інспекції, потім в банку, після чого став приватним підприємцем: у 2011 р. Чикур заснував «Суднобудівну компанію «Чикур», яка займається виробництвом «пірнаючих човнів» та прокладанням інженерних комунікацій – газопроводів, водопроводів та каналізацій, а також продає супутнє обладнання для виробництва труб і прокладання мереж. Сам Чикур найбільше відомий як винахідник міні-субмарини, яку декілька років тому змайстрував власноручно і які тепер виготовляє його суднобудівна компанія. За даними «ВДЗ», жодна із вказаних двох фірм Василя Чикура тендерів раніше не вигравала.

Єдиним допущеним конкурентом «СМУ-22» стало ТОВ «Вестт», засновниками котрого є одесити Василь Мітрієв і Тетяна Верієнко, обоє свого часу проживали в одній квартирі. Тетяна Верієнко також є засновницею ТОВ «Інтер-Буд» разом з Іриною Патуріду, депутаткою Одеської облради, обраною від Партії регіонів і тепер позафракційною. Ірина Патуріду також є донькою мера Іллічівська Валерія Хмельнюка. Раніше донька Хмельнюка носила прізвище чоловіка – Почиковська. За даними ЗМІ, вона з чоловіком змінили прізвище на Патуріду після отримання кіпрського громадянства. Валерій Хмельнюк є мером Іллічівська з 1994 року. Бізнес родини Хмельнюка, пов’язаний зі скандальними забудовами, приватизацією землі і приміщень, часто ставав приводом для журналістських розслідувань.

На участь у торгах подавався ще третій учасник – ТОВ «Полімерконструкція ЛТД», яке пропонувало виконати роботи на півтора мільйони дешевше за «СМУ». Однак пропозицію відхилили: учасник не переклав один документ на українську, пронумерував і підписав аркуші замість сторінок, не надав актів прийому-передачі по договорах на виконання аналогічних робіт, які мали б підтверджувати наявність в учасника необхідного досвіду, а також не надав низку документів, зокрема витяг з ЄДР, довідку про відсутність судимості за корупційне правопорушення тощо.

Рекомендуємо прочитати

Скільки російських телеканалів заборонили в Україні з початку агресії

За останні три роки Національна рада з питань телебачення і радіомовлення обмежила трансляцію 77 російських каналів в кабельних мережах України....

Це може бути цікавим

Раскрыты обстоятельства исчезновения солнечного света на Земле

Американские ученые показали, что падение гигантского астероида во время вымирания динозавров, самого известного подобного события на планете, привело к почти дв....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Нобелевские лауреаты предупреждают о возможности нового финансового кризиса

Представители элиты в области экономических исследований сомневаются в защищенности финансового мира от кризисов....