Сьогодні на засіданні Уряду міністр презентував онлайн сервіси Мін’юсту

Сьогодні на засіданні Уряду міністр презентував онлайн сервіси Мін’юсту

Про це Міністр Юстиції Павло Петренко написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Віднині на оновленому порталі міністерства new.minjust.gov.ua можна буде без черг і хабарів отримати витяг, довідку чи виписку із Єдиного держреєстру та витяг із Реєстру нерухомості, — пише міністр, — З будь-якої точки світу, 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Ми порахували: на хабарі із прискорення багатогодинних черг підприємці щороку витрачали до 400 млн. грн. і до 6,5 млн. годин робочого часу».

Тепер, лише маючи інтернет вдома, в кафе чи в офісі, а також платіжну картку, кожен зможе отримати документ і тут же роздрукувати. За словами міністра, він матиме таку ж юридичну силу, як і звичний «паперовий». А якщо знадобиться копія – то за унікальним номером можна виводити сформовану виписку безліч разів.

Так само це робитимуть нотаріуси, банкіри, реєстратори, які не будуть вимагати у бізнесу паперових витягів і виписок з ЄДР.

Уже наступного тижня Мін’юст запустить інформаційну кампанію із роз’яснення підприємцям, що стояти в чергах більше не потрібно.

Більше того, співробітники реєстраційних служб повинні будуть активно інформувати громадян про онлайн-сервіси.

«Впевнений, що черг і хабарів в реєстраційних офісах стане менше. — написав міністр, — А з огляду на те, що частину функцій із реєстрації ми передамо нотаріусам, у банки та органам місцевого самоврядування, то зовсім скоро від державних реєстраторів як таких можна буде відмовитись взагалі».загрузка...

Читайте також

Коментарі