Експерт: Тариф на газ для населення вже за два роки коштуватиме $600

Фахівці «Публічного аудиту» розрахували, якою може бути вартість газу для населення з огляду на підписані з МВФ домовленості. За аналізом громадської організації, населення вже за два роки, ймовірно, платитиме за 1 тис. м3 газу щонайменше $600.

«Такий розмір тарифу на природний газ для населення виведено, виходячи з існуючого співвідношення між відпускною вартістю газу видобувної компанії «Укргазвидобування» та тарифом, який діє з 1 квітня 2015 року», – розповідає заступник керівника «Публічного аудиту» Андрій Вігірінський.

Як пояснює фахівець, на сьогодні НАК «Нафтогаз України», викуповуючи газ у видобувної компанії за 1590 грн, отримує за нього 2200 грн при тарифі в 3600 грн та 5100 грн при тарифі в 7200 грн (решта коштів покриває ПДВ, цільова надбавка та вартість транзиту). Відповідно, прибуток НАК «Нафтогаз України» для однієї групи споживачів становить 610 грн, для другої — 3545 грн.

«Оскільки пільговий тариф у 3600 грн запроваджено лише на рік, за основу розрахунків взято співвідношення для тарифу 7200 грн. При ціні в 5100 грн відпускний тариф становить 32% та прибуток НАКу – 68 %. Тобто, співвідношення між відпускною ціною й тарифом — 1/3», — вказує він.

Україна, звертаючись до МВФ із проханням розгляду можливості про надання кредиту, взяла на себе зобов’язання підвищити до кінця 2017 року ціну, що сплачується дочірнім газодобувним компаніям НАК «Нафтогаз України», принаймні до $150.

За словами Андрія Вігірінського, якщо спрогнозувати розмір тарифу на природний газ для населення за умови збереження співвідношення (32% — $ 150, 100% — $483), отримаємо за поточим курсом суму в 12 000 грн. «Додамо до цього вартість транзиту та постачання, ПДВ і цільову надбавку, отримаємо тариф, близький до 15 640 грн за 1000 куб. м, або ж понад $600 (за умови, що курс триматиметься в сьогоднішньому коридорі)», — зазначає аналітик «Публічного аудиту».

«Саме такі тарифи діють у Польщі, Болгарії, Естонії, Латвії, до яких МВФ прирівнює й Україну. Таким чином, 68 % прибутку, який платитимуть люди, піде на латання дір, які утворилися в бюджеті компанії за довгі роки його існування. Все те, що розтратили, привласнили його попередні керівники, будуть змушені компенсовувати люди», — резюмує керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.

Рекомендуємо прочитати

Опубликовано видео убийства экс-депутата Госдумы Дениса Вороненкова

23 марта, около полудня в центре Киева неизвестный расстрелял экс-депутата Госдумы РФ Дениса Вороненкова, который получил украинское гражданство....

Це може бути цікавим

Создан и успешно испытан замедляющий старение препарат

Сообщается о разработке «революционной» методики, позволяющей восстанавливать ДНК и, таким образом, замедлять старение....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Стало відомо, де поховають Вороненкова

Вбитого екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова поховають у Києві....