Українці хворіють від роботи в офісі

Понад половину офісних співробітників відчувають погіршення самопочуття у зв’язку із некомфортними умовами праці. Малорухливий спосіб життя й постійні стреси призводять до хронічної втоми, мігреней, болю в спині, зниження зору й зайвої ваги. Про це далі — у результатах нового опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Зручність робочого місця, режим дня і навіть стосунки між колегами відбиваються на стані здоров’я співробітників, а отже, і на якості їх роботи. Тому в інтересах роботодавців створити умови для комфортного перебування у офісі. Тим не менше, за даними hh.ua, понад половину «білих комірців» відчувають погіршення самопочуття у зв’язку із умовами праці. П’ята частина уже зіштовхнулися із серйозними проблемами зі здоров’ям. Ще 19% не з чуток знають, що таке сезонне загострення хронічних захворювань. І лише троє зі ста відчули покращення самопочуття завдяки турботі компанії про своїх співробітників.

Найчастіше на погіршення здоров’я «білих комірців» впливає малорухливий спосіб життя. 37% опитаних назвали цей фактор номером один. Приблизно третина поскаржилися на нервову роботу й напружену атмосферу в компанії. Кожен четвертий боїться застудитися через протяги або роботу кондиціонерів, а кожен п’ятий навпаки страждає від задухи у приміщенні. Заважають сконцентруватися на завданнях незручне робоче місце й сторонні шуми. Тому не дивно, що 6 із 10 офісних співробітників мріють про особистий кабінет. А ось із незручним графіком роботи й застарілим обладнанням «білі комірці» практично змирилися. На це звертають увагу лише 13% і 12% працівників відповідно.

Малорухлива і нервова робота визначає характер захворювань, які встигли заробити офісні працівники. У комплексі недуги отримали назву «офісний синдром». Двоє із п’яти «білих комірців» нарікають на хронічну втому. Також до трійки головних проблем зі здоров’ям входить біль у спині й постійні стреси. Кожен третій працівник скаржиться на погіршення зору, головний біль й розхитані нерви. А у кожного п’ятого гіподинамія спровокувала проблеми із зайвою вагою й травленням. Останні рядки у ТОП-10 «офісних» хвороб займають простуди від кондиціонера й складнощі з концентруванням уваги.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в березні 2015 року. В опитуванні взяли участь 435 респондентів.

Рекомендуємо прочитати

В Солнечной системе допустили существование второго Марса

Астрономы из Аризонского университета допустили существование в Солнечной системе десятой планеты, по размерам и массе сравнимой с Марсом....

Це може бути цікавим

Тот, кто внушает Путину страх

Блогер Алексей Навальный стал ведущим российским оппозиционным политиком....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Депутаты лишили Украину PayPal

Верховная Рада провалила голосование за закон, который облегчит выход PayPal, Apple Pay, Google Wallet и других международных платежных систем....