Україна прийматиме заходи проти країн-учасниць параду в Москві - Перебийніс

Україна уважно відстежує, які країни висловили бажання брати участь у святкуванні Дня Перемоги в Москві, і буде робити відповідні дипломатичні висновки.

Про це на брифінгу повідомив речник МЗС Євген Перебийніс, передає ЛIГАБiзнесIнформ.

Він зазначив, що представники України у параді в Москві брати участь не будуть. "Ніякої участі українських представників у заходах в Москві в умовах російської агресії проти України не буде і бути не може", - сказав він.

За його словами, МЗС України також уважно відстежує інформацію про можливу участь глав та представників інших держав, а також військових контингентів в Москві 9 травня. "У цьому зв'язку хотів би зазначити, що, з урахуванням російської агресії проти України, така участь буде розцінюватися Україною як демонстрація солідарності з агресором, з країною, яка всупереч своїй нібито антинацистському риториці на практиці заохочує нацистські рухи у себе в країні і, власне, є центром паломництва неонацистів з усього світу. Ми вважаємо, що відзначення Дня Перемоги в такій державі складно було б назвати інакше, ніж блюзнірство", - сказав він.

"Така солідарність з агресором, звичайно ж, може відповідним чином відбитися і на наших двосторонніх відносинах з відповідними державами", - зазначив він.

Напередодні стало відомо, що військові Сербії візьмуть участь у параді в Москві на 9 травня.

В той же час про відмову брати участь у параді заявив президент Молдови Ніколає Тімофті, президент Фінляндії Саулі Нііністьо, президент Словаччини Андрія Косички і президент Болгарії Росена Плевнелієва.

Також відмовилися приїхати в Москву на 9 травня президент США Барак Обама, канцлер ФРН Ангела Меркель, прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, голова Європейської ради Дональд Туск, президенти Польщі та Словенії.

Багато хто з них аргументували свою відмову агресією Росії в Україні.

Рекомендуємо прочитати

Стало известно, какие зарплаты получают украинские губернаторы

Среди украинских губернаторов самые высокие заработные платы в апреле получили председатели Донецкой и Луганской военно-гражданских администраций Павел Жебривский и Юрий Гарбуз....

Це може бути цікавим

Абромавичусу нашли еще одну должность в Украине

Экс-министр экономического развития и торговли Украины Айварас Абромавичус вошел в состав совета директоров Союза украинских предпринимателей (СУП) в качестве независимого директора....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Антитела показали Киеву "Солнце"

Музыканты открыли концерт песнями из альбома "Солнце"....