Експерт: Децентралізація – одне з найважливіших питань для влади

Експерт: Децентралізація – одне з найважливіших питань для влади

Децентралізація – найважливіше питання порядку денного України. Про це заявила народний депутат  Оксана Юринець в ефірі каналу 112.

За словами нардепа, говорячи про децентралізацію, неможливо не говорити також про конституційну, адміністративно-територіальну реформи та зміну виборчого законодавства. Без цих складових, наголошує Оксана Юринець, децентралізація влади — неможлива.

«Не може відбутись децентралізація без зміни виборчого законодавства. Місцеві вибори, які плануються восени, мають бути проведені за новим законодавством. А нове виборче законодавство – це в якійсь мірі і виховний процес суспільства. Бо люди мають призвичаїтись обирати по-новому», — зазначила Оксана Юринець.

На її думку, добрим прикладом для України є проведення децентралізації влади у Польщі. «Її досвід необхідно переймати, серед іншого, у проведенні адміністративно-територіальної реформи, — зазначила Оксана Юринець. – Ми вже маємо закон про добровільне об’єднання територіальних громад. Громади на місцях мають визначатися, з ким і як їм об’єднуватися, щоб давати собі раду. Єдине, що разом із повноваженнями вони мають отримати також і ресурс: землю та кошти».

Юринець нагадала, нещодавно українські депутати відвідали Польщу та провели низку зустрічей із польськими високопосадовцями, зокрема і на тему децентралізації. «Поляки готові нам допомагати у цих питаннях, ділитися досвідом і порадами», — додала народний депутат.загрузка...

Читайте також

Коментарі