В метро на Контрактовій не пустили безкоштовно дівчину-учасницю АТО

В метро на Контрактовій не пустили безкоштовно дівчину-учасницю АТО

Вчора на станції метро «Контрактова площа» дівчину Дарью Рудик, яка служить в добровольчому батальйоні «Айдар», контролер відмовилась безкоштовно пускати до підземки. 

Про це на своїй сторінці в Facebook написала сама військовослужбовець.

«Стаю в чергу біля пропускного турнікету. Думаю, дай пройду по військовому квитку. Підхожу і показую (а там написано шо я військовослужбовець, служу в «Айдарі», 2 печаті і місце видачі — Старобєльськ. Луг. обл) . Тітка починає викрикувати: «Шо!!!! Понакуплювали білєтів і ходять тут!!! Ану пішла за жетонами!!!!» То, що я відчула в той момент — ні словами, ні матюками, ні ділами описати….  Сльози бризнули так, шо я думала вдавлюся ними…. не хотіла сперечатися. Підійшла до віконечка, протягнула гроші і попросила 2 жетони…..подякувала….», — написала дівчина.

«У вагоні метро крило вже дужче — трусило ногу (нервове)… Я гортала воєнік і жерла сльози і вже не бачила навіть дверей через сльози…. І знаєте шо???? До мене підійшла афроамериканка і обійняла мене… Міцно…  Я конвульсивно здригалася в неї на плечі і ревіла, а вона обіймала і казала… Не переживайте… Я бачу ваш воєний… Все буде добре… І мені стало ше гірше… Вийшла я… Вдихнула повітря і пішла… Соромно… Та нам не в Європу, а в школи. І най там нас навчать бути Людьми», — зазначила вона.

Як повідомляє Vgorode, в прес-службі метрополітену в свою чергу  пояснили, що у дівчини на «Контрактовій» був військовий квиток без звільнювальної записки, яка обов’язково потрібна для безкоштовного проїзду. вона є доказом того, що військовослужбовець строкової служби служить саме тепер. Також у неї не було посвідчення учасника бойових дій — це окремий документ, який не є військовим квитком.

«Ми закликаємо волонтерів спрямувати свої зусилля на допомогу в правильному оформленні документів для учасників АТО. Також ми направили звернення в усі відповідні відомства, включаючи Міністерство оборони, щоб військовослужбовцям роз’яснили всі правила для отримання пільг. Ці правила встановлюємо не ми особисто, чи метрополітен, а законодавство, тому ми ніяк не можемо вплинути: у нас є перелік документів, за якими в метро повинні пускати безкоштовно, і, якщо людина пред’являє не документ зі списку, контролер не має права його пропустити. Але з контролерами проводиться роз’яснювальна робота, вони повинні вести себе максимально коректно. Після кожного подібного інциденту вони пишуть пояснювальну, ми разом з ними переглядаємо відео з камер спостереження і часто виявляється, що контролери вели себе не настільки грубо, як описують в соцмережах. Зрозуміло, що люди на емоціях і можуть все сприймати загострено, тому контролерам потрібно спокійно і коректно все пояснювати, а військовослужбовцям, у свою чергу, спокійно вислуховувати їх і цікавитися, що потрібно оформити для безкоштовного проїзду«, — прокоментувала прес-секретар столичного метро Наталія Макогон.

Як повідомлялось, раніше контролер на станції метро «Либідська» відмовилась пропускати 6-класника, оскільки на учнівському квитку були некоректно вказані дати строку дії. Як відомо, всі школярі в Києві мають право на безкоштовний проїзд.

Про камуфляж, військовий квиток або за кого я воюю?????Боляче… Мене болить. Дуйте бо пече. Заходжу сьогодні в метро….

Posted by Daria Rudyk on 2 квітня 2015 р.загрузка...

Читайте також

Коментарі