Представник Президента передав думку Гаранта по ключовим проблемам країни

У прямому ефірі інформаційної програми «Події» на каналі «Україна» представник Президента в Кабінеті міністрів Олександр Данилюк прокоментував резонансні теми.

Зокрема, публічний арешт Сергія Бочковського та його заступника.

«Такого роду події в країні відбуваються не часто, на такому рівні вперше. Я б не назвав це спектаклем, про це ще рано говорити. Можуть бути різні спекуляції. Головне зараз провести справедливе розслідування, після чого і визначиться - вистава це чи ні», - розповів Данилюк. - Те, що Бочковський та його заступник Стоєцький були випущені судом під заставу - це не дуже хороша новина, хоча подібний крок і передбачений законодавством. Хоча Президент говорив про це неодноразово - це повинно бути припинено на рівні закону. Ті чиновники, які звинувачуються в корупції не можуть бути відпущені під заставу».

Представник Президента в Кабінеті Міністрів заявив, що три кандидатури на посаду голови Антикорупційне бюро будуть представлені на розгляд Президенту вже наступного тижня.

Крім того, він відзвітував, на що пішли кошти, переказані України в рамках першого траншу МВФ. Половина з них пішла на поповнення золотовалютних резервів, а друга половина, за словами Олександра Данилюка пішла на покриття дефіциту бюджету. Це не обов'язково виплата боргів, це можуть в тому числі й інші витрати, наприклад будівництво фортифікаційних споруд.

За словами Олександра Данилюка, незначне зміцнення курсу гривні пов'язане з політикою, яку проводить Національний банк. Напряму гроші, які надає МВФ, не можуть бути спрямовані на стабілізацію гривні, як це розуміють люди. Наприклад, гроші на продаж валюти, щоб забезпечити попит на валюту - для цих цілей ці гроші використовуватися не можуть.

За словами Олександра Данилюка зміцнення гривні до курсу 21,7 за долар - це питання довгострокового тренда. Короткостроково може статися все, що завгодно. І в прогнозах МВФ, і в прогнозах Національного Банку - реалістична оцінка курсу гривні на рівні 22.

Олександр Данилюк розповів про можливості отримання наступного траншу від МВФ: «Для того, щоб ми отримали наступний транш, ми повинні виконати умови цього траншу. Місія приїде до нас в червні, вона оцінить повноту виконання всіх умов і прийме рішення про наступний транш».

Представник Президента в Кабінеті Міністрів розповів про виконання зобов'язань, передбачених у коаліційній угоді: «Коаліційна угода - це широкий документ, який включає в себе в тому числі й зобов'язання по євроінтеграції. Зараз зобов'язання виконані менше ніж на 10%».

Олександр Данилюк прокоментував тему кадрових змін в Національному Банку та економічному блоці уряду, які повинні були відбутися після отримання траншу МВФ: «Зараз ми переоцінюємо ситуацію. Відбудуться ці зміни, чи ні - я не можу коментувати. Якщо подивитися на економічний блок, є два ключових міністра, які номіновані від «Блоку Петра Порошенка» - Наталія Яресько та Айварас Абрамовічус. І вони показують дуже успішні результати роботи. Якщо говорити про пані Яресько, то це залучення рекордного кредиту від МВФ, і вона на цьому не заспокоїлася, вона займає дуже активну позицію щодо залучення додаткових коштів. Але головне не в тому, чи задоволений ними Президент. Вони працюють не на Президента, вони працюють на людей. Тому тут важливо, як люди їх оцінюють, а оцінюють вони їх позитивно».

Представник Президента в Кабінеті Міністрів заявив, що що нові санкції проти Росії будуть введені найближчим часом: «Рішення РНБО вже є. Це відбудеться найближчим часом. Ці санкції стосуватимуться не всіх російських підприємств, вони будуть стосуватися фізичних та юридичних осіб, які пов'язані з людьми, причетними до подій у Криму і на Сході».

Рекомендуємо прочитати

Убийство ветерана АТО в Киеве: подозреваемому избрали меру пресечения

Шевченковский райсуд избрал меру пресечения для подозреваемого в убийстве ветерана АТО Сергея Олейника....

Це може бути цікавим

Пьяное ДТП: Авто перевернулось на крышу

В ночь на воскресенье, 25 июня, в Киеве на Воздухофлотском проспекте автомобиль Volkswagen, за рулем которого находился нетрезвый водитель, въехал в грузовик дорожной сл....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Савченко назвала адресата неприличного жеста на заседании Рады

Депутат Верховной Рады Надежда Савченко заявила, что показанный ею на заседании парламента неприличный жест был адресован премьер-министру страны Владимиру Грой....