Українці вважають Росію агресором - опитування

71,8% громадян України вважають, що РФ є державою агресором, стороною конфлікту на сході України, а 66,1% вважає незаконні організації "ДНР" та "ЛНР" терористичними, що не мають права представляти населення відповідних територій.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 12 березня 2015 року, передає "Інтерфакс-Україна".

Як наголошується в прес-релізі, поширеному Центром Разумкова в четвер, такої позиції дотримуються абсолютна або відносна більшість у всіх регіонах України. Протилежної думки дотримуються 8,4% і 19,6% респондентів відповідно.

56,1% опитаних вважають конфлікт на сході України загарбницькою війною РФ проти України, 15,6% - сприймають як громадянський конфлікт між проукраїнськи і проросійськи налаштованими жителями України, 18,6% - як боротьбу між РФ і США за сфери впливу. Загарбницькою війною РФ проти України конфлікт на Донбасі вважають абсолютна більшість жителів західного і центрального регіонів і відносна більшість опитаних на півдні, сході та Донбасі.

42,4% опитаних переконані в необхідності надання західними державами Україна летальної зброї. 34,6% респондентів вважають, що надання такої зброї ускладнить мирне вирішення конфлікту, 11,2% - що надання такої зброї принципово не змінить ситуацію, а 11,7% - вагалися з відповіддю. Ставлення до цього питання має виразне регіональну відмінність: підтримують надання летальної зброї 66,8% опитаних у західному та 51,2% - у центральному. Вважають, що надання такої зброї ускладнить мирне вирішення конфлікту 42,3% респондентів у південному, 49,5% східному регіонах і 61,2% - на Донбасі.

32,8% опитаних вважають, що слід продовжувати АТО до відновлення контролю України над окупованими територіями, 30,6% підтримують надання цим територіям особливого статусу у складі України, а 17,9% підтримують відділення цих територій від України. При цьому 47,9% (проти 33,3%) підтримують припинення будь-яких економічних зв'язків між Україною і контрольованою бойовиками територією, включаючи соціальні виплати, постачання енергоресурсів, закупівлю вугілля і т.п., до повного відновлення контролю над нею. Цю ідею підтримуює абсолютна більшість опитаних на заході (74,7%) і в центрі України (53,7%), і не підтримуює абсолютна більшість опитаних на сході (50,1%) та Донбасі (52,8%).

48,6% респондентів підтримують думку, що громадян України, які підтримали російську агресію проти України, анексію Криму, сепаратистські рухи на сході і півдні, треба позбавляти українського громадянства. Не підтримують цю думку 33% опитаних. Підтримуює таку думку абсолютна більшість жителів заходу (77,4%) і центру (56,0%), не підтримує половина жителів Донбасу (50%).

Результати Мінських домовленостей позитивно оцінюють 34% опитаних, негативно - 22,2%, нейтрально - 25,5%. Решта вагалися з відповіддю або нічого не знають про ці домовленості. Немає одностайної думки і в кожному з регіонів, за винятком Донбасу, де 57,1% позитивно оцінили поточні результати домовленостей.

Опитування було проведено з 6 по 12 березня, всього було опитано 2009 респондентів у віці від 18 років у всіх регіонах України за винятком анексованого Росією Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Області розподіляються по регіонах таким чином: захід - це Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська та Чернівецька області, центр: - Вінницька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області та місто Київ, південь - Миколаївська, Одеська, Херсонська області, схід - Дніпропетровська, Запорізька, Харківська області, Донбас: Донецька та Луганська області.

Раніше повідомлялося, що згідно з соцопитуванням, проведеним в Росії, громадяни цієї країни погано ставляться до США (73%) і країнам ЄС (64%), а до України відчувають негативні почуття тільки 55%.

Рекомендуємо прочитати

Активист заявил, что его избил мэр города

В среду, 26 апреля, мэр Днепра Борис Филатов побил экс-начальника ЖЭКа № 37 Сергея Варфоломея....

Це може бути цікавим

Гройсман назвав умови зняття санкцій з Росії

Санкції проти РФ можуть бути скасовані тільки після повного звільнення територій України....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Експерт пояснив, чому політичні призначення відкидають Україну на 10 років назад

«Політичні призначення себе не виправдали....