ФСБ завершила розслідування справи Сенцова

ФСБ завершила розслідування справи Сенцова

ФСБ завершила розслідування кримінальної справи про підготовку серії терактів в Криму напередодні 9 травня минулого року. Слідчі почали пред’являти звинувачення в остаточній редакції фігурантам справи, одним з яких є відомий український режисер Олег Сенцов. Ще один обвинувачений, Геннадій Афанасьєв, який визнав свою провину, уже отримав сім років ув’язнення, пише Gazeta.ua.

Першому звинувачення висунули Олександру Кольченку. Його звинувачують в участі в терористичному угрупованні (ч. 2 ст. 205.4 КК РФ) та теракті, вчиненому організованою групою (ч. 2 ст. 205 КК РФ), — цитує газета «Комерсант» його адвоката Світлану Сидоркіну. При цьому, за її словами, Кольченку ставиться у провину лише участь у підпалі офісу «Єдиної Росії» в Сімферополі в квітні минулого року.

«Кольченко не заперечує, що брав участь у підпалі, але не згоден з кваліфікацією наслідком його дій», — пояснила Сидоркина. Підпал було здійснено пізно вночі, щоб уникнути людських жертв, постраждало лише 5 кв. м. офісу. Так само жодного стосунку Кольченко не мав і до «Правого сектора», провід якого не раз заперечував членство і Кольченка, і Сенцова.

Як очікується, наступного тижня в суді Олександру Кольченко буде продовжено термін утримання під вартою.

Щодо Олега Сенцова, то йому результати розслідування ще не оголосили. Але адвокат режисера Дмитро Дінзе заявив, що його клієнту ставляться в провину ті ж статті КК, що і Олександру Кольченку. Суд залишив режисера під вартою до 11 квітня.

Олег Сенцов провину не визнає і називає розслідування у його справі «спіритичним сеансом у палаті для душевно хворих».

Нагадаємо, що так звана спарва «кримських терористів» була порушена ФСБ 9 травня минулого року. За деякими даними, тоді був затриманий Олексій Чирній, викладач Сімферопольського інституту культури. Незабаром були затримані й Кольченко, Сенцов та Афанасьєв. Як випливало з заяви ФСБ, усі четверо мали відношення до диверсійно-терористичної групи «Правого сектора».

Ця група, за твердженням спецслужби, готувала теракти в Сімферополі, Ялті та Севастополі, а в подальшому планувала «знищення низки об’єктів життєдіяльності, залізничних мостів, ліній електропередачі». Безпосередньо 9 травня диверсанти нібито хотіли підірвати пам’ятник Леніну і меморіальний комплекс «Вічний вогонь».

Уся світова кіноспільнота вимагає звільнити Олега Сенцова.загрузка...

Читайте також

Коментарі