Депутати та фахівці не змогли вирішити, що робити з держвласністю

"Державна власність: повернути вкрадене чи все приватизувати?" - Відповіді саме на це запитання шукали у першому випуску нового ток-шоу Першого Національного "Дебати PRO", прем'єра якого відбулася 1 квітня.

Присутня у студії аудиторія та фахівці у сфері державної і приватної власності не намагалися перетягти канат на свій бік і нав'язати комусь власну думку, а, як і передбачено форматом проекту, шукали компромісних рішень.

"Якщо ви не довіряєте цій державі, як ви можете довіряти їй керувати вашою власністю?", – звучало з трибуни, де аудиторія підтримує приватизацію.

"Але є стратегічні підприємства, як, наприклад, завод Антонова, які держава взагалі не має права продавати. Так само, як і нафтопровід", – стверджував депутат Київради Сергій Гусовський.

На що народний депутат України Павло Різаненко протиставив той факт, що хоч перелік стратегічних підприємств затверджений законом, не всі з них є справді такими: "У переліку стратегічних підприємств, затвердженому законом, десь тисяча чотириста сімдесят вісім підприємств, з яких більше тисячі де-факто такими не є. До того ж, є стратегічні підприємства, яких у цьому переліку немає. Тому потрібно відрізняти форму від суті. У нас наклалося не тільки питання ефективності, а й питання монополізації і питання відсутності законності. Але як управляти держаною власністю, коли директори державних підприємств не несуть ніякої відповідальності? Як у таких умовах держава може забезпечити ефективний контроль?".

"Навіть сьогоднішнє законодавство має дуже багато зобов'язань, які покладаються на інвестора. Проблема в тому, що майже ніколи ці зобов'язання не виконуються. Для ефективного держуправління обов'язково має бути чітке законодавство, бо власність зобов'язує!", – запевняв народний депутат України Андрій Іллєнко.

"Ми бачимо, що держава дуже погано володіє, дуже погано керує. Корупція, наче рак, убиває цю країну, – висловив свою думку Давид Кізірія, радник Адміністрації Президента України. – Ми повинні зараз відкрити усім рівні можливості. І треба починати з нуля. І чи реально це зробити, залежить тільки від вас. Просто треба придумати ці механізми: якщо не намагатися – нічого не вийде. Коли ви об'єднуєтесь, вам усе вдається. Якщо у вас прокуратура не працює, не треба відмовлятися щось робити, щоб і економіка не працювала. Ви зараз повинні перейти від Майдану вулиці до Майдану креативного".

За півтори години дискусій, запитань і фахових відповідей спільні рішення було знайдено: шість компромісних варіантів запропонувала аудиторія у студії.

З них експерти шляхом рейтингового голосування обрали три. Перший компроміс – залучати до керування державними підприємствами топ-менеджмент із західною освітою. Друга пропозиція полягає у продажу держпідприємств на відкритих аукціонах, третя передбачає незалежний аудит державних підприємств.

Рекомендуємо прочитати

Раскрыты обстоятельства исчезновения солнечного света на Земле

Американские ученые показали, что падение гигантского астероида во время вымирания динозавров, самого известного подобного события на планете, привело к почти дв....

Це може бути цікавим

Популярна російська актриса потрапила у базу "Миротворця"

Російська актриса театру і кіно Марія Порошина, відома за зйомками у серіалі "Бригада", опинилася у "Чистилищі" "Миротворця"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Найдена связь между длиной пальцев и спортивными задатками мужчин

Соотношение длины указательного и безымянного пальцев человека называют «пальцевым индексом» (digit ratio)....