Бородай розповів про домовленості «ДНР» з Ахметовим

Російський диверсант і один з кураторів донецьких сепаратистів Олександр Бородай, виступаючи на зустрічі російських націоналістів, організованій в Москві редактором сайту "Супутник і Погром" Єгором Просвірніним, розповів про роль олігарха Рината Ахметова у підтримці ДНР і його домовленостях з проросійськими бойовиками. Настільки відверті зізнання у співпраці з донецьким олігархом сепаратисти ДНР озвучили вперше, пише Четвертая власть.

На питання Просвірніна про те, чому в "народних республіках" досі залишається власність Рината Ахметова, яка не була націоналізована, як обіцяли раніше, Бородай відповів:

" Давайте уявимо таку штуку, що ми націоналізували пана Ахметова. Підприємства, що належать Ринату Ахметову і знаходяться на території ДНР з дивовижною стійкістю весь цей час працюють. Пану Ахметову в силу того, що він весь цей час був стовпом і засновником української політики тобто, людиною, яка практично неформально "тримала Україну"... Нуу, так би мовити, йому нинішній стан справ вигідний. Поясню чому.

У нього дуже багато ворогів серед нинішньої київської влади, серед істеблішменту... І одним з головних ворогів є персонаж на прізвище Коломойський. Так от, Ахметову вигідно, коли його підприємства знаходяться на території ДНР і виробляють продукцію. Йому ж вигідно, щоб ця продукція відправлялася на експорт. Вона повинна відправитися. Куди? В Італію. Як вона може відправитися? Через порти. Через які? Єдиний порт для нього доступний - це Маріуполь".

Далі Бородай досить прямо заявив, що Маріуполь не було узято військами сепаратистів лише тому, що між ними і Ахметовим фактично існувала домовленість. Сепаратисти залишили олігархові український порт, щоб він мав можливість вивозити з окупованої території продукцію своїх підприємств, а олігарх за це став підтримувати сепаратистів ДНР продуктами.

"От і здогадайтеся, чому ми не взяли Маріуполь у вересні місяці, хоча такі можливості були. Тому що - як він може витягувати свою продукцію з терористичної території (на думку Західного світу) Донецької республіки в Італію? Ну природно - ніяк. Він не може її звідти вивозити. Відповідно, він повинен возити з української території, а єдиним доступним йому портом (є) Маріуполь. Одеси вже немає. Одеські порти контролюються Коломойським, і він туди Ахметова не пустить ніколи. Тому єдино можливий варіант, щоб благополучно функціонував бізнес Ахметова - це Маріуполь повинен залишатися під жовто-блакитним українським прапором.

Ахметов вивіз свою продукцію в Італію, отримав гроші. На що витрачаються ці гроші? Звичайно, в першу чергу на пана Ахметова, на що ж іще? А ви знаєте обсяг гуманітарної допомоги, яку пан Ахметов поставляє в ДНР? Донецька республіка почасти живе з цієї гуманітарної допомоги. І підприємства пана Ахметова, працівники цих підприємств, які є громадянами ДНР, отримують зарплату. Давайте уявимо, що ми націоналізували підприємства пана Ахметова. Ось націоналізували, все стало народне наше добро. І що ми з ним робитимемо? Веземо продукцію в Італію і продаємо?! Кому? Уявіть представників ДНР, які постукали в офіс в якому-небудь Мілані і кажуть: "ось ми вам чушки привезли, 100 тисяч тонн чушок".

Монолог Бородая і його зізнання в тому, що між сепаратистами ДНР і Ринатом Ахметовим існує домовленість, викликав обурення у присутніх у залі. Єгор Просвірнін кілька разів перебивав куратора донецьких сепаратистів і заперечив, що займатися експортом продукції з ДНР міг би який-небудь російський олігарх (!), Проте Бородай заявив, що російські олігархи зробити цього не зможуть.

"Ніхто з російських олігархів за цю справу не візьметься. По-перше, в Росії повно своєї такої продукції, її дівати нікуди. Наша промисловість, в тому числі і металургійна, працює на 40% можливостей на сьогоднішній день. Міжнародні контракти така штука, вони укладаються на певний обсяг поставок, а потім переукладаються. І будь-якому експерту легко з'ясувати, звідки надійшла крадена продукція...

Одним словом Росія не може продавати ахметівську продукцію, це дійсно не-ре-аль-но. А що буде, якщо вона не буде продаватися? Не буде надходити гуманітарна допомога, не отримуватимуть зарплату робітники, інженери і всі інші. Що це означатиме для Донецької республіки? Голод. Звичайний голод. Не такий, як зараз. А справжній, серйозний", - пояснив він.

Шокований досить цинічними зізнаннями Бородая Єгор Просвірнін констатував, що війна в Донбасі фактично виявилася марною:

"Все буде точно так само, тільки вивіску змінять і розбомблять половину міста. Ви можете бути проти фашизму, за фашизм, бути антифашистом або фашистом - ким завгодно, але головне, що результати приватизації 90-х святі", - вигукнув він із сарказмом.

У відповідь на це Бородай сказав, що соціальної революції Донбасу ніхто не обіцяв, і головною метою війни була революція імперська і національна, в ім'я великої Росії.

Інтерв'ю Олександра Бородая, як і всі відео з заходу російських націоналістів, є на каналі ресурсу "Супутник і Погром". Виступ Бородая, присвячений співпраці сепаратистів з Ахметовим, починається з 16-ї хвилини.

Рекомендуємо прочитати

Пологи платні чи безплатні. Як медреформа вплине на майнову дискримінацію

Міністерство охорони здоров'я спростувало дану інформацію, наголошуючи, що відповідно до останньої редакції від 17 липня ведення вагітності та пологи для громадян ....

Це може бути цікавим

Скільки російських телеканалів заборонили в Україні з початку агресії

За останні три роки Національна рада з питань телебачення і радіомовлення обмежила трансляцію 77 російських каналів в кабельних мережах України....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Гримчак: Україна поверне Донбас наступного року

Сьогодні та ситуація, яка склалася навколо ОРДЛО, в РФ і загалом у світі, не залишає Росії іншого шляху, окрім як "вийти" з неконтрольованих територій, заявив заступн....