Антимонопольний комітет заблокував перший відкритий тендер МВС

Закупівля МВС номерних знаків на суму близько 70 млн грн. заблокована скаргою ТОВ «Світлофор» в Антимонопольний комітет. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель», пишуть Наші Гроші.

Скарга надійшла 24 березня і її зміст наразі невідомий.

Перед цим 16 березня міністерство акцептувало пропозицію фірми «Лемодо» вартістю 70,76 млн грн. Йдеться про поставку 591 380 дорожніх знаків різних видів.

Нагадаємо, у 2010 р. промисловий зразок на номери для транспортних засобів був запатентований. Патент на «Знак номерний транспортних засобів» отримали дві структури. Перша – українське ТОВ КНВО «Форт», що належить МВС і займається виготовленням зброї. Друга – польська «Спулка з огранічьоном одповідальностьом УТАЛ», яка займається виготовленням номерів. Авторами були записані двоє осіб: керівник «Форту» Віктор Писаренко та поляк Яцек Стефан Войцеховскі. З того часу МВС закуповував металеві номери без відкритих торгів у «Форта» як у власника патенту.

Однак у 2014 році «Форт» уклав ліцензійний договір зі «Світлофором», за яким надав останньому право користуватися патентом. Одразу після цього МВС, яке очолив харків’янин Арсен Аваков, замовив у «Світлофора» дорожні знаки без відкритого конкурсу – загалом на 59,97 млн грн.

ТОВ «Лемодо» зареєстроване в селищі Комінтернівське Одеської області на Інну Неплюєву. Директором цієї фірми у 2012 році був дніпропетровець Ілля Батушан. Він же є власником ще одного учасника торгів – ТОВ «Біал».

Також у торгах брало участь дніпропетровське ТОВ «Корал-Технологія», де засновниками є Юрій Орленко, Оксана Здоровець і Олександр Теплицький.

Участь у тендері також намагався взяти дешевший постачальник – ТОВ «Спецзнак», але його заявку відхилили, оскільки учасник не надав забезпечення пропозиції конкурсних торгів у виді банківської гарантії або депозиту.

Скаржник харківська фірма «Світлофор» записана на Олександра Золотарьова і Бориса Димова. У 2004 р. «Світлофор» разом з Димовим засновувала Любов Литвиненко, відома як партнерка Тетяни Дагаєвої, доньки покійного генерала Юрія Дагаєва, колишнього очільника ДАІ (1994-1998) і замміністра МВС (1998-2000). Сама Дагаєва відома як співвласниця ТОВ «Південна легенда», де її партнером є Сергій Тащілкін. Останній відомий через скандальну закупівлю МВС квартир у Криму у 2012 році.

Рекомендуємо прочитати

В сети опубликовали фото крестной дочери Путина

Политолог Владимир Фесенко показал снимок дочери известной ведущей Оксаны Марченко и украинского политика Виктора Медведчука, крестным отцом которой является пр....

Це може бути цікавим

22-летнюю девушку госпитализировали в больницу с ботулизмом

В Харькове 22-летнюю девушку госпитализировали в инфекционную больницу с предварительным диагнозом ботулизм....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Победный путь для Украины

Представьте себе, что 14 июня Украина запустила свой первый независимый антикоррупционный суд, который начал бы рассматривать десятки дел, возбужденных против раз....