Доступ до інформації про нерухоме майно, землю та автомобілі зроблять відкритим

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №2423, яким передбачається відкриття інформації щодо власників нерухомого майна, землі та автомобілів. Авторами законопроекту виступили депутати від різних політичних сил.

Про це повідомив Центр протидії корупції.

Фактично, будь-хто за невелику плату зможе, ввівши прізвище в програму, дізнатися якими квартирами, ділянками чи автомобілями володіє та чи інша особа. Тим не менше, законом захищені персональні дані громадян, а саме точна адреса квартири чи будинку, або номери автомобіля.

Інформація, яку отримає користувач, міститиме лише дані про те, в якій області розташовані квартира, будинок чи земельна ділянка, їх площа та коли вони були придбані. Аналогічно пошук триватиме і по автомобілях. Користувач зможе отримати інформацію щодо марки, року випуску та об’єму двигуна автомобіля, без номерного знаку власника.

«Прийняття законопроекту №2423 стане ще одним кроком до прозорості власності в Україні, а відповідно й інструментом для боротьби з корупцією, – стверджує Єгор Соболєв, голова Комітету по боротьбі з корупцією Верховної Ради України. – Він стане тестом для кожного депутата під час голосування в залі на готовність показати свою власність, яка сьогодні прихована від громадськості за допомогою законодавства, та залишає багато способів уникнути декларування своїх реальних статків».

Підтримують ідею відкриття таких даних і громадські активісти. Так, на думку, Віталія Шабуніна, голови правління «Центру протидії корупції»: «Можливість пошуку інформації про нерухомість та автомобілі за прізвищем власника стане чудовим інструментом для боротьби з корупціонерами в Україні, які декларують одні статки, а фактично володіють іншими. Маєтки, зареєстровані на дітей ТОП-чиновників можна буде легко знайти, перевіривши інформацію про сім’ї  та близьких родичів, а також їх декларації»,  – додає громадський активіст.

Хочемо нагадати, що минулого року Верховна Рада України ухвалила закон № 4728, яким зробила можливим пошук інформації в реєстрі нерухомості по квартирам та будинкам, але виключно за об’єктом пошуку. Сьогодні, ввівши адресу квартири, чи будинку в пошуковику, можна отримати інформацію про те, хто є власником нерухомості. Після прийняття законопроекту №2423, можна буде отримати ж інформацію про те, чим володіє кожна особа, але без прив’язки до адреси.

«Відкриті реєстри нерухомості сьогодні працюють в багатьох розвинутих країнах та довели свою ефективність, як один з ключових елементів боротьби з корупцією та захисту власності від рейдерського захоплення, – стверджує Леонід Козаченко, народний депутат, співавтор законопроекту. – Україна має піти тим же шляхом та зробити доступною, наскільки це можливо, інформацію про майно, тим не менше, захистивши власників від відкриття особистої інформації, що і пропонується законопроектом №2423».

Тим не менше, як стверджують експерти, цей законопроект не стане жодним чином інструментом недобросовісних людей, переслідувачів, тощо, адже жодним чином не можна буде отримати інформацію про те, де конкретно проживає людина, чи на якій саме машині їздить.

Рекомендуємо прочитати

Известный российский артист отказался от помощи врачей в борьбе с раком

В октябре прошлого года появились новости об онкологическом заболевании 68-летнего сатирика Михаила Задорнова....

Це може бути цікавим

Я не стал бы держать пари, что Трамп через год все еще будет президентом, - Джеффри Сакс

(c) AFP 2017Поведение Трампа на международной арене вызывает недоумение у многих европейских политиков....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Новую версию электромобиля Nissan Leaf оборудуют адаптивным круиз-контролем

Компания Nissan подтвердила, что новое поколение электромобилей оснастят технологией полуавтоматического управления ProPILOT Assist, а, по сути, адаптивным круиз-контролем....